Raad van State blokkeert verbreding ring Utrecht, ministerie zoekt oplossingen
woensdag 11 maart 2026, 11:48 uurDe verbreding van de snelwegen A27, A28 en A12 bij Utrecht gaat niet door. De Raad van State heeft de plannen woensdag definitief van tafel geveegd. Het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat vreest dat onderhoud en verkeersveiligheid in het gedrang komen.
» NU.nl
woensdag 11 maart 2026, 10:56 uur
De Raad van State heeft een streep gezet door de verbreding van de ringwegen rondom Utrecht. De minister heeft volgens de hoogste bestuursrechter niet duidelijk gemaakt hoe hij de stikstofuitstoot die bij het project vrijkomt wil beperken.
Hoogste rechter zet streep door plan voor verbreding ring Utrecht
woensdag 11 maart 2026, 10:36 uur
De Raad van State (RvS) heeft een plan om de ringwegen bij Utrecht te verbreden vernietigd. De hoogste bestuursrechter van het land stelt dat de minister van Infrastructuur en Waterstaat niet duidelijk genoeg heeft gemaakt hoe een te grote uitstoot van stikstof kan worden voorkomen.
Raad van State blokkeert plan voor verbreding ring Utrecht
Foto's bij dit nieuwsbericht
Foto: NU.nl
Foto: RTV Utrecht
Foto: NOS