menu
zoek

Nieuws Zwolle

Veehouders hebben vooralsnog niks aan verminderde bescherming wolf

donderdag 8 mei 2025, 15:34 uur

Reikhalzend werd er door veel veehouders naar uitgekeken: de aanpassing van de beschermde status van wolven in Europa. Ze hopen dat wolven die vee aanvallen door deze wijziging makkelijker kunnen worden gedood. Maar de verminderde bescherming van wolven gaat daar in Nederland vooralsnog niet voor zorgen.

» NU.nl



donderdag 8 mei 2025, 13:16 uur
Wolf minder beschermd: wat betekent dit voor de provincie Utrecht?
RTV UtrechtHet Europees Parlement heeft ingestemd met een verlaagde beschermingsstatus voor de wolf: van strikt beschermd naar beschermd. Dit betekent dat het roofdier in uitzonderlijke gevallen afgeschoten kan worden. Nederland moet zelf invulling geven aan het beleid. Landen kunnen dit aanpassen aan zogenoemde "specifieke regionale omstandigheden".
» RTV Utrecht
woensdag 7 mei 2025, 20:02 uur
Wolf van 'strikt beschermd' naar 'beschermd': "Maar ook dan mag je niet zomaar afschieten"
RTV OostMorgen stemt het Europees Parlement over een voorstel om de wolf minder bescherming te gunnen. De status gaat bij instemming van 'strikt beschermd' naar 'beschermd', waardoor het makkelijker moet worden om maatregelen tegen het dier te nemen. Maar wat houdt dat concreet in? En welke maatregelen kan Nederland dan nemen? Daniel Tuitert uit Zwolle, jurist en wolvenvrijwilliger voor Overijssel, geeft duidelijkheid.
» RTV Oost



Foto's bij dit nieuwsbericht
Foto: NU.nl
Foto: RTV Utrecht
Foto: RTV Oost

Meer nieuws uit Zwolle

29 juni 20:19Spandoek en borden beklad bij beoogde opvanglocatie asielzoekers in Zwolle
29 juni 20:00Als nachtwaker in de terminale zorg, weet Keimpe: ‘Ik hoef niet bang te zijn voor de dood’
27 juni 16:13Tracker onder auto ontmaskert spoormedewerker: Johannes stal voor duizenden euro aan koper van spoor
27 juni 08:15Snorfietser gewond bij botsing op bus in Zwolle
26 juni 14:36Zwolse laat zich niet foppen: politie pakt drietal op voor helpdeskfraude
26 juni 06:01‘Flinke zorgen’ over komst nieuw azc in Zwolle bij drie woningcorporaties
25 juni 15:59Transferproat betaald voetbal: 'PEC Zwolle heeft interesse in Zweeds talent Elias Pihlström'
23 juni 15:13Na Heracles, Go Ahead Eagles en PEC Zwolle: John Stegeman heeft nieuwe club in Nederland
17 juni 19:04Ouders misbruiken zoon 16 jaar lang minstens 400 keer, nu spreekt hij zelf in de rechtszaal
17 juni 15:59Vrouw die banden zou hebben met Mocro Maffia opgepakt na moord op Nederlandse student (25) in Spanje
17 juni 14:00Zwolle verbiedt reclame voor vliegreizen en benzineauto’s ondanks negatief advies
17 juni 08:42Brandweer Zwolle redt ree van verdrinkingsdood bij Nieuwe Veerallee
16 juni 12:18Vermiste man 'met nat pak' in Zwolle is weer terecht
16 juni 06:51Woningbrand in Zwolle, mogelijk door opladende fatbike-accu
14 juni 18:47Man uit Zwolle aangehouden voor poging doodslag na waarschuwingsschot politie
14 juni 18:00Honderden maaltijden krijgen goede bestemming na afgelasting halve marathon
14 juni 14:03Politie lost waarschuwingsschot in Zwolle
14 juni 09:59SUV oververhitte accu's
11 juni 12:25Zwolle wil 400 vluchtelingen permanent opvangen in de wijk Stadshagen
11 juni 10:04Megatransfer bevestigd: Tijjani Reijnders vervolgt carrière bij Manchester City
RSS.