menu
zoek

Nieuws Vlaardingen

Vijftien inklimmers aangetroffen in vrachtwagen in Vlaardingen

vrijdag 4 september 2026, 12:55 uur

Bij een terminal aan de Vulcaanweg in Vlaardingen zijn op donderdag 3 september rond 20.45 uur vijftien inklimmers aangetroffen in een vrachtwagen. Alle personen die zich in de vrachtwagen bevonden, zijn aangehouden. Ook de chauffeur is aangehouden.

Waar: Vulcaanweg in Vlaardingen

De inklimmers zijn aangetroffen nadat de politie een melding kreeg van een verdachte situatie van de beveiliging van een terminaldienst. Agenten kwamen ter plaatse en troffen in de trailer van de vrachtwagen vijftien personen aan. Onder hen waren elf mannen en vier vrouwen en twee van hen zijn minderjarig. Elf van de inklimmers zijn afkomstig uit Irak, één uit Turkije en van drie is de nationaliteit op dit moment nog onbekend. Na hun aanhouding zijn de personen medisch gecheckt door het ter plaatse gekomen ambulancepersoneel. Vijf van de vijftien inklimmers zijn al eerder aangehouden geweest bij een poging om illegaal naar het Verenigd Koninkrijk te reizen. De Afdeling Vreemdelingenpolitie, Identificatie en Mensenhandel (AVIM) doet verder onderzoek naar deze zaak. De vrachtwagen was afkomstig uit Turkije. De chauffeur is een 43-jarige man uit Turkije en hij is aangehouden voor mensensmokkel. Wat zijn inklimmers? Inklimmers zijn verstekelingen die in of onder een vrachtwagen illegaal naar het buitenland willen reizen. Vaak krijgen zij hulp van derden. Er is dan sprake van mensensmokkel. Samenwerking is de sleutel De politie en haar partners zetten in op een veilige en integere haven. Daarom wordt er door publiek-private partners intensief samengewerkt om mensensmokkel en illegale grensoverschrijding in dit gebied tegen te gaan. De Zeehavenpolitie en de AVIM zetten, samen met partners zoals terminaldiensten, het Havenbedrijf Rotterdam, de Koninklijke Marechaussee en het OM in op het signaleren, opsporen en vervolgen van inklimmers en de personen die hen faciliteren. Daarmee wordt de Rotterdamse haven een onaantrekkelijke plek voor deze vorm van mensensmokkel. Verdachte situatie? Meld het bij de politie Heb jij informatie over mogelijke mensensmokkel? Of zie je in de omgeving van terminals bijvoorbeeld een grote groep mensen de laadruimte van een vrachtwagen instappen, aarzel dan niet en neem contact op met de politie. Dat kan via 0900-8844. Bel bij een heterdaad situatie, altijd 112.


» Politie.nl

Kaart nieuws Vlaardingen. Locatie nieuws: 51.90523 / 4.35371 Vulcaanweg
Vulcaanweg in Vlaardingen


vrijdag 4 september 2026, 13:21 uur
Tweede poging in drie weken: vijf inklimmers weer aangehouden in Vlaardingen
RTV RijnmondVijf van de aangetroffen verstekelingen die vannacht werden aangehouden, zaten in augustus ook al in een laadruimte van een vrachtwagen. Dat meldt de politie. Samen met tien anderen werden de vijf personen donderdagavond aangehouden op de terminal van DFDS aan de Vulcaanweg in Vlaardingen.
» RTV Rijnmond
vrijdag 4 september 2026, 00:27 uur
Verstekelingen betrapt bij veerhaven Vlaardingen naar Engeland
NOSBij een containerterminal in Vlaardingen zijn vanavond mensen aangetroffen die in een vrachtwagen verstopt zaten. Het gaat om 15 mensen, onder wie twee kinderen. Dat meldt de Rotterdamse politie.
» NOS
donderdag 3 september 2026, 22:21 uur
Meerdere verstekelingen aangetroffen op bedrijfsterrein Vlaardingen
de TelegraafOp het terrein van DFDS in Vlaardingen zijn verstekelingen aangetroffen. Dat bevestigt de politie.
» de Telegraaf
donderdag 3 september 2026, 22:05 uur
Inklimmers aangetroffen bij containerterminal
HardnieuwsVLAARDINGEN - Donderdagavond 3 september omstreeks 19.45 uur vond een incident plaats aan de Vulcaanweg in Vlaardingen.
» Hardnieuws
donderdag 3 september 2026, 21:58 uur
Verstekelingen ontdekt bij veerdienst voor vrachtwagens naar Engeland
RTV RijnmondOp de terminal van DFDS aan de Vulcaanweg in Vlaardingen zijn donderdagavond verstekelingen aangetroffen. Het gaat volgens de politie om 15 mensen. Onder hen bevonden zich twee minderjarigen. Alle personen zijn aangehouden en door ambulancepersoneel nagekeken. Drie weken geleden werden bij DFDS ook al verstekelingen gevonden.
» RTV Rijnmond



Foto's bij dit nieuwsbericht
Foto: Hardnieuws
Foto: RTV Rijnmond
Foto: NOS
Foto: de Telegraaf
Foto: RTV Rijnmond

Meer nieuws uit Vlaardingen

4 september 13:21Tweede poging in drie weken: vijf inklimmers weer aangehouden in Vlaardingen
1 september 12:04Man (41) opgepakt voor steekpartij in bovenwoning Vlaardingen
21 augustus 18:35Man (78) opgelicht voor 15.000 euro via babbeltruc, vrouw (30) aangehouden
14 augustus 12:24Politie ontdekt 12 mensen in laadruimte 'bloedhete' vrachtwagen bij Vlaardingen
10 augustus 22:34Aanhouding in onderzoek geweldsincidenten kapperszaken in Vlaardingen
6 augustus 10:37Explosie beschadigt Vlaardingse kapperszaak in vermeende 'kappersoorlog'
5 augustus 12:44Gemeenten in westen bang voor schade aan bomen en struiken door sproeiverbod
25 juni 16:30Drugs, wapens, dure spullen en cash geld bij doorzoekingen | 1 aanhouding
16 juni 15:55Man gewond bij steekpartij, verdachte opgepakt
12 juni 11:03Negen verstekelingen uit vrachtwagen gehaald
11 juni 18:00Internationale doorbraak voor Orgel Joke? FIFA vraagt haar om op te treden op WK in de VS
6 juni 11:14Verdachte aangehouden na plofkraak Vlaardingen
28 mei 15:45Burgemeesters van Vlaardingen droegen ambtsketen tachtig jaar verkeerd om
5 mei 16:34Kapper denkt dat aanslag is veroorzaakt door lage prijzen, burgemeester is het zat en sluit de zaak
5 mei 14:33Eigenaar sleutelt aan auto, niet lang daarna vliegt de wagen in brand
28 april 16:46Burgemeester rouwt na dood van jong meisje op kinderdagverblijf: 'Verschrikkelijk verlies'
21 april 08:46Twee jaar cel geëist voor verdachte (23) voor sextortion en witwassen
19 april 15:48Voortvluchtige Rotterdammer (46) opgepakt na ontsnapping uit gevangenis
18 april 07:43Lange tijd stankoverlast door brand in duwbak met huisvuil Botlek
12 april 16:14KORT zondag: explosie en brand bij flatwoning in Vlaardingen
RSS.