Drie positieve tests bij alcoholcontrole op Schiphol
donderdag 1 oktober 2026, 16:11 uurOp donderdag 1 oktober 2026 heeft het Team Luchtvaarttoezicht samen met de Koninklijke Marechaussee een alcoholcontrole uitgevoerd onder het vliegend personeel op de luchthaven van Schiphol. Drie bemanningsleden bleken hierbij een te hoog alcoholpromillage te hebben.
In totaal voerden het team Luchtvaarttoezicht van de Eenheid Landelijke Expertise en Operaties en de Koninklijke Marechaussee 669 alcoholcontroles uit onder het cabine- en cockpitpersoneel van 06.45 uur tot 10.15 uur. Een stewardess blies 130 μg/L (0.3 promille) en accepteerde het transactievoorstel van het Openbaar Ministerie van 425 euro. Een steward van een andere vlucht blies 110 μg/L (0.25 promille) en accepteerde een transactie van 275 euro. Een piloot bleek eveneens een positief alcoholresultaat te hebben, het resultaat daarvan was echter niet hoog genoeg om hem een boete op te leggen. Vanwege het resultaat is hem wel een vliegverbod van 1,5 uur uitgereikt. Tien uur voorafgaand aan een vlucht mag het vliegtuigpersoneel geen alcohol drinken. Veiligheid in de luchtvaart vergroten Het team Luchtvaarttoezicht van de eenheid Landelijke Expertise en Operaties voert dit soort controles regelmatig uit onder cabine- en cockpitpersoneel van lijnvluchten en privévluchten op verschillende vliegvelden in Nederland. Dat gebeurt niet alleen op de grote vliegvelden met passagiersvluchten, maar ook op de kleinere vliegvelden waar ook veel general aviation vluchten vertrekken wordt gecontroleerd. De controles zijn erop gericht om de veiligheid in het luchtverkeer te vergroten.
» Politie.nl
donderdag 1 oktober 2026, 17:03 uur
Bij een alcoholcontrole op luchthaven Schiphol bleken drie bemanningsleden een positieve test te hebben. De Koninklijke Marechaussee voerde donderdagochtend 669 controles uit onder het personeel van verschillende vluchten.
Drie positieve alcoholtesten op Schiphol: piloot krijgt vliegverbod van 1,5 uur
donderdag 1 oktober 2026, 16:58 uur
Bij een alcoholcontrole op luchthaven Schiphol hadden drie bemanningsleden een positieve test. De Koninklijke Marechaussee voerde donderdagochtend 669 controles uit onder het personeel van verschillende vluchten.
Drie positieve alcoholtesten onder vliegend personeel op Schiphol
Foto's bij dit nieuwsbericht
Foto: de Telegraaf
Foto: de Stentor