menu
zoek

Nieuws Schiphol

Rechter: detentiecentrum Schiphol ongeschikt voor asielzoekers

vrijdag 31 januari 2025, 21:10 uur

Het Justitieel Complex Schiphol is geen geschikte plek om asielzoekers vast te houden. Dat heeft de rechtbank Amsterdam geoordeeld. Er zijn volgens de rechter te veel overeenkomsten met detentie in een gevangenisomgeving.

» NOS



vrijdag 31 januari 2025, 13:46 uur
Rechters oordelen dat detentiecentrum Schiphol geen plek voor asielzoekers is
NU.nlEen asielzoeker mag niet worden opgesloten in het detentiecentrum op Schiphol, heeft de rechtbank van Den Haag vrijdag geoordeeld. Het justitieel complex lijkt te veel op een gevangenis en asielzoekers worden er te veel als gevangenen behandeld.
» NU.nl
vrijdag 31 januari 2025, 13:03 uur
Asielzoekers mogen niet worden opgesloten in detentiecentrum Schiphol
BN DeStemEen asielzoeker mag niet worden opgesloten in het detentiecentrum op Schiphol. Rechters van de rechtbank Den Haag hebben een kijkje genomen en vinden dat het justitieel complex te veel op een gevangenis lijkt en dat de asielzoekers te veel als gevangenen worden behandeld. De opvang daar is dus onrechtmatig.
» BN DeStem



Foto's bij dit nieuwsbericht
Foto: NOS
Foto: NU.nl
Foto: BN DeStem

Meer nieuws uit Schiphol

22 maart 22:17Vliegtuigen Schiphol landen op andere baan om brand in de buurt
22 maart 21:53Brand geblust in Rozenburg, vliegtuigen naar Schiphol tijdelijk omgeleid
17 maart 10:53Kroongetuige Nabil B. vanwege veiligheid vermomd en met geschminkt gezicht verhoord in rechtbank
12 maart 09:06Komende twee weken minder treinen van en naar Schiphol
10 maart 02:03Stakingen op dertien Duitse luchthavens begonnen, ook tientallen vluchten op Schiphol geannuleerd
8 maart 17:44Tientallen klimaatactivisten aangehouden op Schiphol
5 maart 19:33Kabinet kan door met terugdringen geluidshinder Schiphol na besluit Europese Commissie
26 februari 11:06Asielzoekers mogen toch worden vastgehouden in detentiecentrum Schiphol
25 februari 12:34Bizarre ontdekking in Colombia: man (40) met ‘cocaïnepruik’ geweerd op vlucht naar Schiphol
21 februari 16:17Luid gejuich en opluchting bij tegenstanders aanvliegroute boven Gelderland
2 februari 21:39Snelheidsbeperking op verbindingsweg tussen A10 en A4
31 januari 21:10Rechter: detentiecentrum Schiphol ongeschikt voor asielzoekers
28 januari 16:18Geen gratis bus naar Schiphol meer vanuit Nijmegen en Arnhem
19 januari 18:05Nog altijd geen treinverkeer door kapotte bovenleiding op traject tussen Bijlmer Arena en Schiphol
18 januari 23:10Gaslek op Schiphol is gedicht, ontruimde pier is weer vrijgegeven
18 januari 11:08Opnieuw tientallen vluchten geannuleerd op Schiphol door slechte weersomstandigheden
15 januari 12:59KLM schrapt morgen 40 vluchten op Schiphol om voorspelde mist
8 januari 13:26Schiphol-topman: ‘Burgerluchtvaart en militairen goede combinatie voor Lelystad Airport’
7 januari 08:30NS waarschuwt voor weekend vol werkzaamheden op spoor rond Amsterdam
6 januari 05:20Problemen op spoor bij Schiphol voorbij, treinen rijden weer normaal
RSS.