menu
zoek

Nieuws Rijssen

Politie houdt twee nepagenten aan na melding oplettende bewoner

donderdag 17 april 2025, 13:55 uur

De politie heeft woensdagmiddag 16 april twee personen aangehouden. Zij deden zich voor als agent en probeerden zo een 77-jarige vrouw uit Rijssen te beroven van waardevolle spullen.

Eerder die middag werd de vrouw al gebeld door een persoon die zich voordeed als agent en vroeg naar waardevolle spullen. Ze vertrouwde het niet en belde de politie. Op dat moment werd er echter niemand in de buurt aangetroffen. Toen de zogenaamde agenten later die middag toch aan de deur stonden, belde de oplettende vrouw opnieuw 112. De politie kwam gelijk ter plaatse en kon de twee personen aanhouden. Het gaat om een 18-jarige man uit Biddinghuizen en een minderjarige man uit Zwolle. Babbeltrucs De politie krijgt bijna dagelijks meldingen over nepagenten. Ze melden zich telefonisch of aan de deur met een verhaal over mogelijke (inbraak)risico’s op het adres van het slachtoffer. Er moeten vervolgens zo snel mogelijk waardevolle spullen worden veiliggesteld. Het gaat vanzelfsprekend niet om agenten, maar criminelen. Daar trap je toch niet in? Zeker wel! Dagelijks maken nepagenten slachtoffers en de schade loopt soms in de duizenden euro’s. De criminelen hebben zich vaak goed voorbereid en beschikken over veel informatie van hun slachtoffer. Daarmee kan het lijken alsof het écht om de politie gaat. Soms dragen ze zelfs een (deel van het) uniform. Meer trucs Naast nepagenten zijn er meer trucs waarmee criminelen slachtoffers geld of waardevolle spullen afhandig proberen te maken. Ze doen zich bijvoorbeeld voor als zogenaamde medewerkers van de bank, een ‘medewerker’ van het energiebedrijf of ‘zorgmedewerker’. Oplichters misbruiken de naam van bedrijven of instanties waar slachtoffers vertrouwen in hebben. Regelmatig met succes. Hang op en laat niemand binnen De belangrijkste tip is om altijd eerst zelf te checken of het verhaal klopt. Wordt u zonder aanleiding of zonder dat u het had verwacht benaderd? Hang op en laat zeker niemand binnen. Bel met het bij u bekende nummer van de betreffende instantie of het bedrijf waarvoor de persoon zegt te werken om te achterhalen of het verhaal inderdaad klopt. In het geval van de politie is het telefoonnummer 0900- 8844. Vaak zal blijken dat u te maken heeft met oplichters.  De politie vraagt mensen die toch slachtoffer worden om altijd aangifte te doen. Meer informatie en tips zijn te vinden via www.politie.nl/babbeltrucs.   Afbeelding ter illustratie 2025175280 SG


» Politie.nl

Kaart nieuws Rijssen. Locatie nieuws: 52.30161 / 6.50487
Marker
Leaflet © OpenStreetMap contributors


donderdag 17 april 2025, 16:40 uur
Oplettende vrouw uit Rijssen (77) helpt politie bij aanhouden twee nepagenten
RTV OostDankzij oplettendheid van een 77-jarige vrouw uit Rijssen heeft de politie gistermiddag een 18-jarige man uit Biddinghuizen en een minderjarige jongen uit Zwolle kunnen aanhouden. Ze deden zich voor als agenten en probeerden de vrouw te beroven van waardevolle spullen.
» RTV Oost



Foto's bij dit nieuwsbericht
Foto: RTV Oost

Meer nieuws uit Rijssen

22 april 10:20Monteur ernstig gewond bij werkzaamheden aan bedrijfspand in Rijssen: ‘Er was veel paniek’
17 april 16:40Oplettende vrouw uit Rijssen (77) helpt politie bij aanhouden twee nepagenten
9 april 17:59Als Jimmy (29) met zijn truck vol taugé op de A1 rijdt, gooien jongeren wat zwaars naar beneden
31 maart 09:56Grote brand bij pakketvervoerder DPD
27 maart 11:03Motorrijder (22) komt om het leven bij ongeval op A35
21 maart 09:02Kopers woning belanden in valstrik: 'Als raadslid voel ik mij gepiepeld, dit is ongekend’
17 maart 13:43Ruim 1500 kilo zwaar vuurwerk in beslag genomen bij huiszoekingen in Twente
2 december 18:55OM eist tot 5 jaar cel voor plofkraak juwelier Rijssen
10 juli 07:14Grote brand legt gebouw van tennisvereniging in Rijssen in de as
26 juni 07:16112 Nieuws: Twee gewonden bij aanrijding tussen vrachtwagen en bestelbus op N350 in Rijssen
20 april 14:12Ondernemer zonder rijbewijs rijdt fietser onderuit: ‘Ik heb haar gewoon niet gezien’
21 februari 10:59Camper vliegt in brand op A1 bij Rijssen
22 december 16:41Zestal opgepakt voor plofkraak bij juwelier in Rijssen
28 september 15:54Gary Hekman wil met marathonploeg Reggeborgh direct presteren bij seizoenstart
27 september 09:19Isa Kahraman uit Rijssen is nummer 16 op de lijst van Omtzigts NSC: "Wie had dat kunnen dromen"
15 september 16:49Vrouwen uit Rijssen en Enschede wachten op uitlevering aan Duitsland voor miljoenenfraude
9 april 19:53Kijk terug: het winnende paasvuur in Espelo is aangestoken
7 april 12:44Twaalf jaar cel geëist tegen vermeende Syrische terroristenleider uit Rijssen
3 maart 15:26112 Nieuws: Verkeershinder op N350 tussen Rijssen en Wierden na ongeval
26 februari 10:18Drankrijder met kinderen op de achterbank van A1 gehaald bij Rijssen
RSS.