menu
zoek

Nieuws Leiden

Uitgaanspubliek keert zich tegen politie vijf aanhoudingen

zondag 13 juli 2025, 20:01 uur

Aan de 2e Binnenvestgracht in Leiden zijn zaterdagavond 12 juli vijf mannen aangehouden. Zij keerden zich tegen de politie toen één van hen een bekeuring kreeg voor wildplassen. Daarbij hebben de verdachten geweld gebruikt tegen agenten.

Onder uitgaanspubliek ontstond aan de 2e Binnenvestgracht zaterdagavond omstreeks 22.45 uur een grimmige sfeer. Dit gebeurde nadat een man een bekeuring kreeg voor wildplassen. Een groep mannen keerde zich vervolgens tegen de politie en gebruikte geweld tegen agenten. Daarbij werden de politieambtenaren belemmerd in de uitoefening van hun werkzaamheden. De mannen namen bovendien geen afstand toen zij gevorderd werden om te vertrekken.   Aangehouden Vijf mannen zijn aangehouden voor onder meer belediging, bedreiging en mishandeling van een ambtenaar in functie. Daarbij moesten agenten hun wapenstokken, pepperspray en het stroomstootwapen inzetten. De verdachten zijn vier mannen van 36, 57, 60, 61 uit Leiden en een 33-jarige man die niet ingeschreven staat in Nederland.   Geweld tegen politieambtenaren (GTPA) De politie vindt agressie en geweld tegen haar medewerkers of andere hulpverleners onacceptabel. Politiebeambten hebben een verantwoordelijke rol in de samenleving en moeten zonder te worden gehinderd hun werk kunnen doen. Met wederzijds respect. Agressie of geweld, in welke vorm dan ook, tegen medewerkers wordt niet getolereerd. Politie en justitie hanteren hier dezelfde aanpak: aangiftes worden altijd opgenomen, daders worden met prioriteit door het Openbaar Ministerie voor de rechter gebracht, en tegen de daders wordt een driemaal zo hoge straf geëist.


» Politie.nl

Kaart nieuws Leiden. Locatie nieuws: 52.16380 / 4.48536


zondag 13 juli 2025, 21:00 uur
Politie komt massaal naar uitgaanscentrum, vijf mannen aangehouden
Omroep WestEen groep mannen in Leiden zat zaterdagavond duidelijk niet te wachten op een bekeuring voor wildplassen. Toen de politie een van hen betrapte en hem een boete gaf, viel de groep de agenten aan. De politie kwam met meerdere wagens naar het centrum en heeft vijf mannen aangehouden.
» Omroep West



Foto's bij dit nieuwsbericht
Foto: Omroep West

Meer nieuws uit Leiden

3 juni 21:41Landstede start finale om landstitel met zege in Leiden
29 mei 21:56Pijnlijke aftocht voor titelhouder Heroes: basketballers uit Den Bosch uitgeschakeld in halve finale
26 mei 22:33Donar laat thuis wél zien meer te zijn dan Austin Luke. ‘Dit was een leuke’
26 mei 15:15Kans op klachten door 'zomersmog': 'Hoogste concentraties van Leiden tot Zwolle'
18 mei 17:34Veel rookontwikkeling bij brand, deel van flat ontruimd
16 mei 11:09Eeuwenoude ringen, opgegraven door de VOC, terug van Leiden naar India
11 mei 21:39'Overleden hardloopster (15) heel sportief', maar altijd extra risico voor jonge sporter
11 mei 18:38Familie van overleden meisje (15) bij halve marathon Leiden: 'Was goed getraind'
10 mei 21:36Brand in garagebox
1 mei 19:17Gewonde bij steekpartij in azc
1 mei 17:59Politie houdt fatbikecontrole op drie locaties in Leiden
20 april 15:00Nachtelijke explosie bij huis, onderzoek in volle gang
17 april 21:30Doodgeschoten 'probleemwolf' nu in Leiden, maar voor hoe lang?
16 april 21:17Discussie over veiligheid Leidse grachten na noodlottig ongeval student
14 april 17:17Bezorgbus Albert Heijn rijdt water in
2 april 06:02Geen treinen tussen Schiphol en Leiden door gestrande trein
28 maart 14:00David blijkt reddende engel bij zeldzame ziekte van broertje, nu zamelt hij geld in voor goed doel
22 maart 21:54Verdachte aangehouden na steekincident
16 februari 20:12Meerdere aanrijdingen en schoten tijdens achtervolging, Leidenaar aangehouden
12 februari 21:34Auto in lichterlaaie in Leiden
RSS.