EZK zag hoge winning na beving als bewijs van noodzaak Groningen
donderdag 1 september 2022, 12:39 uurBij het ministerie van Economische Zaken werd niet ingegrepen toen in het voorjaar van 2013 bleek dat de gaswinning in Groningen dat jaar nog hoger zou uitvallen dan al gedacht. Dit terwijl het jaar ervoor een beving in Huizinge voor veel angst en onrust bij inwoners zorgde. De ambtelijke top besloot gewoon door te gaan met de productie.
» Leeuwarder Courant
woensdag 31 augustus 2022, 19:43 uur
Achteraf had directeur Bart van de Leemput van de NAM "een lange lijst" met zaken anders en beter moeten doen. Dat erkende hij in zijn verhoor voor de parlementaire Enquête naar de gaswinning in Groningen. Tegelijk verwees hij ook geregeld naar de aandeelhouders Shell en ExxonMobil, die het uiteindelijk samen met het Rijk voor het zeggen hadden.
Parlementaire enquête: 'Gaswinning heel lang sprookje, maar wel met slecht einde'

woensdag 31 augustus 2022, 16:10 uur
De voormalig directeur van de NAM, Bart van Leemput, werd verhoord door de parlementaire enquêtecommissie die de gaswinning in Groningen onderzoekt.
Oud-baas NAM: extra gaswinning na zware beving 'niet uit te leggen'

dinsdag 30 augustus 2022, 22:39 uur
De minister van Economische Zaken nam gaswinningsbedrijf NAM serieuzer dan zijn eigen toezichthouder. Die beschuldiging uitte oud-inspecteur generaal van het Staatstoezicht op de Mijnen, Jan de Jong, in de openbare verhoren van de parlementaire enquête gaswinning Groningen. De Jong was tijdens de aardbeving in Huizinge, de zwaarste in Groningen ooit, de baas van de toezichthouder.
Oud-toezichthouder bij enquête: 'Minister nam oliebedrijven serieuzer dan ons'

dinsdag 30 augustus 2022, 09:50 uur
Dag 7 van de Parlementaire Enquête gaswinning is begonnen. Vandaag staan er een drietal ondervragingen op de rol.
Live: verhoren enquête · KNMI had geen tijd voor onderzoek na Huizinge

Foto's bij dit nieuwsbericht
Foto: Leeuwarder Courant
Foto: NOS
Foto: RTV Drenthe
Foto: NOS
Foto: RTV Noord
Meer nieuws uit Huizinge
