Zout water rukt op in Noord-Holland: waterschappen grijpen in met schotten
woensdag 5 augustus 2026, 15:16 uurHoogheemraadschap van Rijnland heeft vanochtend een schot in de Leidsevaart in Heemstede geplaatst om zout water tegen te houden. Het waterschap zag dat het water richting de bollenstreek steeds zouter werd en dat kan grote gevolgen hebben voor de bollenteelt en voor de natuur. "Het is een uitzonderlijke maatregel."
Waar: Kohnstammlaan in Heemstede
» RTV N-H
Kaart nieuws Heemstede. Locatie nieuws: 52.35364 / 4.60488 Kohnstammlaan
Kohnstammlaan in Heemstede
dinsdag 4 augustus 2026, 19:08 uur
Het Hoogheemraadschap van Rijnland heeft de Leidsevaart afgesloten om de bollenteelt te beschermen tegen het oprukkende zoute water. Via de sluis bij Spaarndam trekt zout water uit het Noordzeekanaal het gebied in. Rijnland heeft bij de Noord-Hollandse plaats Heemstede een schot in het water geplaatst om verspreiding van de verzilting richting de Bollenstreek te voorkomen.
Leidsevaart afgesloten om Bollenstreek te beschermen tegen zout water
dinsdag 4 augustus 2026, 17:14 uur
Om de Bollenstreek tegen verzilting te beschermen, wordt de Leidsevaart in Heemstede afgesloten met een schot. De maatregel gaat woensdag 5 augustus in.
Schot in Leidsevaart om Bollenstreek tegen brak water te beschermen
Foto's bij dit nieuwsbericht
Foto: RTV N-H
Foto: Omroep West
Foto: Noordhollands Dagblad