menu
zoek

Nieuws Hardenberg

Ook gemeenteraad eist sluiting azc, maar minister kan niets garanderen

donderdag 5 maart 2026, 20:06 uur

De gemeenteraad van Hardenberg roept de minister van Asiel en Migratie op om het azc in die plaats alsnog per 8 maart te sluiten. In een brief spreken alle partijen hun steun uit aan het college van burgemeester en wethouders. Het college noemt het onacceptabel dat het COA de locatie langer open wil houden.

» RTV Oost



donderdag 5 maart 2026, 12:02 uur
Azc in Hardenberg blijft mogelijk langer open, gemeente noemt dat ‘onacceptabel’
de StentorDe sluitingsdatum is dit weekend. Maar het gaat niet lukken om de ongeveer 700 azc-bewoners op tijd te verhuizen naar een andere opvanglocatie. ‘Onacceptabel’, vindt de gemeente Hardenberg.
» de Stentor
donderdag 5 maart 2026, 11:25 uur
Azc Hardenberg kan vlak voor geplande sluiting mogelijk tóch niet dicht
RTV OostHet azc Hardenberg blijft waarschijnlijk langer open. Vier dagen voor de geplande sluiting zou het ministerie aan de gemeente hebben gemeld dat er geen nieuwe opvanglocatie is voor alle bewoners. De gemeente noemt de gang van zaken 'onacceptabel' en zegt dat het optreedt als het COA de locatie na zondag nog gebruikt.
» RTV Oost



Foto's bij dit nieuwsbericht
Foto: RTV Oost

Meer nieuws uit Hardenberg

9 maart 19:03COA: 'Sluiting opvang Hardenberg nu onmogelijk'
5 maart 20:06Ook gemeenteraad eist sluiting azc, maar minister kan niets garanderen
5 maart 19:00COA kan azc’s niet sluiten: duizenden asielzoekers moeten weg, maar kunnen nergens heen
28 januari 13:30Flevoland - Flevolandse patiënten blijven buiten schot bij datalek huisartsenketen
17 januari 12:16Grote schade na nachtelijke botsing met vijf auto’s bij Hardenberg, bestuurder aangehouden
17 december 18:43Onrust in wijk Hardenberg na aanranding van meisje: extra toezicht beloofd
28 oktober 08:57Het realiseren van een betere balans tussen welzijn en gezondheid
16 oktober 14:1114 jaar cel en tbs voor man die zijn vrouw vermoordde met twintig messteken
9 oktober 21:00Provincie wijst alle aanvragen voor windmolens in Ommen en Hardenberg af
2 oktober 17:31Femicide: OM eist 14 jaar celstraf en tbs met dwangverpleging voor moord op echtgenote in Hardenberg
2 oktober 11:42Doodgestoken Tonnie (53) belde kort voordat ex-man haar vermoordde met politie
2 oktober 09:41Hans H. voor de rechter voor doodsteken ex: dochters vertellen hun verhaal
29 september 13:48Man (24) uit Hardenberg gaat tekeer in het centrum van Emmen, meerdere slachtoffers
23 september 22:42HHC Hardenberg, Rohda Raalte en Sparta Nijkerk mogen uitkijken naar gave bekerwedstrijd
31 augustus 09:58Man (18) gewond bij steekinci­dent in Hardenberg, verdachten van 18 en 20 jaar aangehou­den
22 augustus 11:18Koe overlijdt na militaire oefening
14 juli 11:27Hardenberg doet brug in de ban voor zwaar verkeer: 'Gaat hard achteruit'
10 juli 18:33Dakloze Bas (52) kan zijn tent inruilen voor een huis: ‘Ik heb weer hoop’
10 juli 14:29Man die Tonnie (53) doodstak bij kinderopvang spreekt voor het eerst: ‘Ik begrijp het niet’
24 juni 18:06Trots op het personeel: De Linde blinkt uit met gastvrijheid en wint titel Beste Terras in Brabant
RSS.