menu
zoek

Nieuws Eemshaven

Met kerncentrales in de Eemshaven dreigt opnieuw een belofte aan Groningen te worden verbroken

donderdag 18 juni 2026, 19:30 uur

Hoeveel zijn beloftes aan Groningen waard? JA21 liet eerder deze week weten weer gas te willen winnen, en nu is de Eemshaven plots de enige geschikte locatie voor twee kerncentrales.

» Dagblad van het Noorden



donderdag 18 juni 2026, 15:47 uur
'Een nieuwe klap in het gezicht': Verbaasde reacties op onderzoek kerncentrale
RTV NoordDe provincie Groningen herhaalt dat er geen ruimte is voor kerncentrales in de Eemshaven. Volgens onderzoek van netbeheerder TenneT zouden nieuwe kerncentrales in Nederland alleen haalbaar zijn in de Eemshaven. Dat meldt de Volkskrant vanochtend. Maar ook het Zeeuwse Terneuzen zou nog in beeld zijn voor de bouw van nieuwe kerncentrales.
» RTV Noord
donderdag 18 juni 2026, 15:17 uur
Kerncentrales in Zeeuws-Vlaanderen? ‘Zo ver zijn we nog lang niet’
PZCDe Paulinapolder/Mosselbanken in de gemeente Terneuzen zijn, samen met de Groningse Eemshaven, nog als enige in beeld voor de bouw van twee nieuwe kerncentrales. Maar wie denkt dat het Terneuzense gemeentebestuur de vlag uithangt, heeft het mis. Wethouder Laszlo van de Voorde (PRO, energietransitie) reageert uiterst terughoudend.
» PZC
donderdag 18 juni 2026, 07:44 uur
'Eemshaven enige geschikte plek voor nieuwe kerncentrales'
RTV NoordDe Eemshaven is de enige locatie in Nederland waar het technisch en zonder enorme extra kosten mogelijk is twee nieuwe kerncentrales te bouwen. Die conclusie trekt hoogspanningsbeheerder Tennet in een vertrouwelijk advies.
» RTV Noord



Foto's bij dit nieuwsbericht
Foto: Dagblad van het Noorden
Foto: RTV Noord

Meer nieuws uit Eemshaven

18 juni 19:30Met kerncentrales in de Eemshaven dreigt opnieuw een belofte aan Groningen te worden verbroken
1 juni 10:18Drijvende lng-terminal voorlopig niet weg uit Eemshaven
26 maart 18:06112-Nieuws: Automobilist belandt in sloot bij de Eemshaven
19 februari 12:26Provincie Groningen: aanleggen kade voor ferry Eemshaven-Noorwegen kost 75 miljoen
16 oktober 12:30Miljoeneninvestering voor Buss Terminal 'versterkt concurrentiepositie Eemshaven'
9 september 07:00Lopend Vuur: Als het aan mij ligt, vertrekt de eerste veerboot naar Noorwegen morgen al
29 augustus 15:51Eemshaven wordt uitvalsbasis van Vattenfall voor bouw grootste windpark van Duitsland
27 augustus 20:30Marine oefent in Eemshaven: mijnenjagers, duikers en explosieven
19 augustus 07:00Energie opwekken op het spoor, Statenfracties D66 en ChristenUnie zien het wel zitten
18 juli 15:35Bedrijf HyCC uit Delfzijl ontvangt miljoenensubsidie voor waterstofproject
2 juni 22:38Kerncentrale Eemshaven: écht een optie of een heel circus omwille van juridisch papierwerk?
30 april 20:00Op Texel moet duidelijk worden hoe deze zwaardvis in de Eemshaven is beland
14 maart 06:00‘Superbatterij’ in Eemshaven laadt net zo veel elektriciteit als 800 elektrische auto’s
11 februari 18:00Het Hogeland laaiend over kerncentrale Eemshaven: ‘Tijd dat minister luistert’
3 februari 18:56Minister wil stroomkabel onder Schiermonnikoog, Noorden teleurgesteld
22 november 20:09Waddenvereniging: kerncentrale in Eemshaven te groot risico voor kwetsbare natuur
19 september 13:03Cruiseschip van Disney komt aan in Eemshaven
16 juli 06:00Oostpolder krijgt meer vorm, maar gedeputeerde krijgt een klacht aan de broek
24 juni 09:15Gasunie en Vopak: maak lng-haven Eemshaven geschikt voor waterstof en CO2-opvang
6 juni 17:12In beeld: Schip van Defensie lost militair materieel in Eemshaven
RSS.