menu
zoek

Nieuws Den Haag

Geweld tegen politie en 24 aanhoudingen bij demonstratie Malieveld

zaterdag 19 september 2026, 19:02 uur

Bij de demonstratie ‘Wij zijn het volk’ op het Malieveld zijn zaterdag 19 september 2026 24 aanhoudingen verricht. De actievoerders keerden zich met geweld tegen de politie, waarna de demonstratie ontbonden werd.

Waar: Malieveld in Den Haag

Tijdens de manifestatie werd de sfeer grimmig en keerde een deel van actievoerders zich met geweld tegen de politie. Zij gooiden vuurwerk naar agenten, pleegden vernielingen en droegen gezichtsbedekkende kleding, ondanks de afspraak met de organisatie van de demonstratie dat zij dit niet zouden doen. Ook maakte een deel van de actievoerders zich schuldig aan antisemitische leuzen en gebaren. Dit wordt, net zoals, het gebruikte geweld niet getolereerd. Hier wordt verder onderzoek naar gedaan. Noodbevel De ME werd ingezet om de openbare orde te herstellen. Daarbij is ook de waterwerper ingezet. Toen de onrust aanhield, heeft de locoburgemeester van Den Haag besloten de demonstratie te beëindigen en een noodbevel uit te vaardigen. Aanhoudingen Nadat het noodbevel van kracht werd, heeft de ME de actievoerders verwezen in de richting van het Centraal Station. Daarbij zijn velen van hen  gecontroleerd voordat zij zelf hun weg konden vervolgen. In totaal zijn bij de ongeregeldheden 24 actievoerders aangehouden voor onder andere het niet voldoen aan het noodbevel en verboden wapenbezit. Persveilig Online gaan er op sociale media beelden rond van een journalist die tijdens de inzet van de politie in het water terecht gekomen. De politie staat in contact met de Nederlandse Vereningen van Journalisten (NVJ) en met de betreffende journalist. Daarnaast werden tijdens de demonstratie meerdere journalisten lastiggevallen door actievoerders. De politie en het OM hechten veel waarde aan een vrije pers in Nederland die ongehinderd en op een veilige manier zijn werk kan doen. Als een journalist daarbij met geweld wordt geconfronteerd geven we hoge prioritiet aan het opsporen en vervolgen van de verdachte. De Nederlandse Vereniging van Journalisten (NVJ), het Genootschap van Hoofdredacteuren, het Openbaar Ministerie en de politie werken daarbij ook samen in het project PersVeilig. Het doel is de positie van journalisten te versterken tegen agressie en geweld.


» Politie.nl

Kaart nieuws Den Haag. Locatie nieuws: 52.07693 / 4.31712 Malieveld
Malieveld in Den Haag


zaterdag 19 september 2026, 20:10 uur
Politie duwt fotograaf in water bij rellen Malieveld
de StentorMeerdere journalisten zijn zaterdagmiddag belaagd door actievoerders bij een extreemrechtse demonstratie op het Malieveld in Den Haag. Dat melden de politie en organisatie PersVeilig. Ook duwde de politie een fotograaf weg die in het water belandde, is op beelden te zien.
» de Stentor
zaterdag 19 september 2026, 19:50 uur
Journalisten belaagd bij rellen op Malieveld
Noordhollands DagbladMeerdere journalisten zijn zaterdagmiddag belaagd door actievoerders bij een extreemrechtse demonstratie op het Malieveld in Den Haag. Dat melden de politie en organisatie PersVeilig. De politie staat in contact met een journalist die tijdens de politie-inzet in het water belandde.
» Noordhollands Dagblad
zaterdag 19 september 2026, 19:15 uur
Politie houdt 24 personen aan na rellen in Den Haag, onder andere voor verboden wapenbezit
de TelegraafBij de demonstratie ’Wij zijn het volk’ op het Malieveld zijn zaterdag 19 september 2026 24 aanhoudingen verricht, dat meldt de politie. De actievoerders keerden zich met geweld tegen de politie, waarna de demonstratie ontbonden werd.
» de Telegraaf
zaterdag 19 september 2026, 18:57 uur
24 aanhoudingen bij extreemrechtse betoging in Den Haag
NOSBij de demonstratie van de extreemrechtse organisatie Wij Zijn Het Volk in Den Haag zijn 24 betogers opgepakt, meldt de politie. Ze werden aangehouden voor onder meer het niet voldoen aan het noodbevel en verboden wapenbezit.
» NOS
zaterdag 19 september 2026, 18:38 uur
Locoburgemeester Richard de Mos van Den Haag: ’Dit heeft niets meer te maken met demonstreren’
de TelegraafMet het geweld dat zaterdagmiddag losbarstte bij een manifestatie op het Malieveld is „een grens overschreden”, stelt locoburgemeester Richard de Mos van Den Haag. In een verklaring laat hij weten dat dit „niets meer te maken heeft met demonstreren”.
» de Telegraaf
zaterdag 19 september 2026, 16:15 uur
Rust teruggekeerd in centrum Den Haag na geweld van extreemrechtse betogers
NU.nlDe politie zegt dat het centrum van Den Haag weer rustig is. De Mobiele Eenheid moest zaterdagmiddag optreden nadat extreemrechtse betogers tijdens een 'Wij zijn het volk'-protest op het Malieveld met vuurwerk hadden gegooid.
» NU.nl
zaterdag 19 september 2026, 16:14 uur
Politie: rust teruggekeerd in het centrum van Den Haag
Noordhollands DagbladDe politie zegt dat de rust in het centrum van Den Haag rond 15.00 uur op zaterdag is wedergekeerd. Agenten zijn volgens een woordvoerder op diverse plekken in de stad nog wel alert op eventuele verstoringen.
» Noordhollands Dagblad
zaterdag 19 september 2026, 16:10 uur
Kamer van links tot rechts woedend na antisemitische rellen op Malieveld
de TelegraafVan PVV tot D66 en van VVD tot Pro: er klinkt vrijwel unanieme woede in politiek Den Haag na de gewelddadige en antisemitische rellen op het Malieveld. Kamerleden spreken van ’walgelijk’, ’misselijkmakend’ en ’extremistisch’ gedrag, nadat demonstranten de confrontatie zochten met de politie en leuzen als ’Hamas Hamas, Joden aan het gas’ door de stad klonken. 
» de Telegraaf
zaterdag 19 september 2026, 15:44 uur
Chaos breekt uit rondom Malieveld: ME aangevallen en noodbevel uitgevaardigd
de TelegraafDe gemeente heeft de zogenoemde ‘Wij zijn het volk-demonstratie’ op het Malieveld ontbonden. ME’ers werden daar bekogeld met vuurwerk, verkeersborden en andere voorwerpen. De ME voert charges uit en roept mensen op Den Haag te verlaten.
» de Telegraaf
zaterdag 19 september 2026, 14:23 uur
Demonstratie Spuiplein Den Haag voorbij
Noordhollands DagbladDe demonstratie „Tegen fascisme en voor inclusiviteit” op het Spuiplein in Den Haag is afgelopen. De laatste mensen lopen weg, ziet een ANP-verslaggever. De organisatie roept deelnemers op niet via het Centraal Station te gaan, omdat dat dicht bij het Malieveld is, waar een grimmige sfeer is ontstaan en de ME wordt aangevallen.
» Noordhollands Dagblad
zaterdag 19 september 2026, 14:23 uur
Rust teruggekeerd in het centrum van Den Haag na rellen op Malieveld
de TelegraafDe sfeer op het Malieveld werd eerder vandaag grimmig bij de ’Wij zijn het volk’-demonstratie. De ME is daarna ingezet. De politie heeft de demonstratie vervolgens ontbonden. Lees hieronder de ontwikkelingen terug in ons liveblog.
» de Telegraaf
zaterdag 19 september 2026, 14:21 uur
Politie ontbindt demonstratie Malieveld, ME wordt belaagd
Noordhollands DagbladDe politie heeft de demonstratie op het Malieveld ontbonden en drijft aanwezigen richting het Centraal Station. ME’ers werden bekogeld met vuurwerk, verkeersborden en andere voorwerpen. De ME voert charges en arrestaties uit en roept mensen op Den Haag te verlaten.
» Noordhollands Dagblad
zaterdag 19 september 2026, 14:02 uur
Locoburgemeester Den Haag verbiedt mars ’Wij zijn het volk’
Noordhollands DagbladDemonstranten die bij het Malieveld staan, mogen hun geplande mars door Den Haag niet beginnen. Dat heeft locoburgemeester Richard de Mos besloten. „Vanwege ordeverstoringen, geweld tegen de politie en de blijvende aanwezigheid van gezichtsbedekkende kleding heeft de locoburgemeester de aanwijzing gegeven dat de demonstratie „Wij zijn het volk” alleen op het Malieveld plaatsvindt”, aldus de gemeente Den Haag.
» Noordhollands Dagblad
zaterdag 19 september 2026, 13:18 uur
ME beëindigt extreemrechtse betoging Malieveld, Van Weel noemt geweld 'walgelijk'
NOSEen demonstratie van de extreemrechtse organisatie Wij Zijn Het Volk in Den Haag is uit de hand gelopen. De ME heeft de betoging ontbonden "vanwege aanhoudend geweld", meldt de gemeente. De demonstranten zijn gecontroleerd weggeleid van het Malieveld.
» NOS
zaterdag 19 september 2026, 13:14 uur
Extreemrechtse betoging op Malieveld ontbonden na geweld tegen ME, noodbevel van kracht
NU.nlDe Mobiele Eenheid heeft zaterdag ingegrepen bij een extreemrechtse demonstratie op het Malieveld in Den Haag. Aanwezige demonstranten gebruikten geweld en gooiden met vuurwerk. Vanwege het geweld werd de bijeenkomst rond 14.15 uur door de locoburgemeester ontbonden. De betogers worden opgeroepen te vertrekken.
» NU.nl
zaterdag 19 september 2026, 13:07 uur
ME ingezet bij protest op Malieveld Den Haag: ’Grimmige sfeer en demonstranten met fakkels’
de TelegraafDe sfeer op het Malieveld is grimmig bij de ’Wij zijn het volk’-demonstratie. Een verslaggever ter plaatse ziet demonstranten met fakkels. De ME is ingezet.
» de Telegraaf
zaterdag 19 september 2026, 12:30 uur
Demonstratie Malieveld ontbonden na geweld, 24 mensen aangehouden
Omroep WestDen Haag is zaterdag het decor van meerdere demonstraties. Zo was er een protest gepland van de actiegroep Wij Zijn Het Volk en is er ook een tegendemonstratie op het Spui. In dit liveblog houden we je op de hoogte.
» Omroep West



Foto's bij dit nieuwsbericht
Foto: de Telegraaf
Foto: NOS
Foto: de Telegraaf
Foto: NU.nl
Foto: de Telegraaf
Foto: de Telegraaf
Foto: de Telegraaf
Foto: NOS
Foto: NU.nl
Foto: de Telegraaf
Foto: Omroep West
Foto: de Stentor

Meer nieuws uit Den Haag

19 september 20:10Politie duwt fotograaf in water bij rellen Malieveld
19 september 16:22ADO Den Haag in de problemen tegen Cambuur: doelman Nikiema verkijkt zich op knal Kvam
19 september 14:33Noodbevel voor deel Den Haag na gewelddadigheden Malieveld
18 september 18:40De Tweede Kamer wordt gegijzeld door een politiek experiment: het minderheidskabinet
18 september 18:40Grote inzet hulpdiensten bij ‘verdachte situatie’ bij ambassade Kameroen Den Haag
17 september 15:55Tbs voor man die moeder doodde en daarna huis in brand stak in Den Haag
17 september 08:00Nieuwe countryzen­der Jolene gaat live: 'Ik voel dat de tijd rijp is'
16 september 16:41Enorme file na ongeluk op A12: drie uur vertraging, Rijkswaterstaat adviseert om reis uit te stellen
16 september 15:58Twee aanhoudingen na onrust bij demonstratie Malieveld
16 september 09:32Getuigen gezocht van brandstichting bij woning
16 september 09:00Van beeldscherm naar zaal: drie Drenten woonden troonrede voor het eerst bij
15 september 15:34Ramen Tweede Kamer beklad op Prinsjesdag
15 september 14:47Oud-profvoetballer Ahmed Ammi (45) overleden aan kanker
13 september 20:26Tientallen betogers XR aangehouden na blokkade A12 Den Haag
12 september 18:22Emotionele Wout Weghorst aan de basis van overwinning FC Twente in jubileumduel
12 september 17:33LIVE Eredivisie | Wout Weghorst scoort deze keer wel vanaf de stip tegen ADO Den Haag
12 september 10:08Man overleden na frontale botsing met camper
11 september 21:14Vier groepen willen demonstreren langs route op Prinsjesdag
10 september 14:04XR-demonstranten op A12 worden pas vervolgd als ze voor derde keer worden opgepakt
8 september 19:00Dag voor landelijke ov-staking al protest: 'Iedereen verdient sociale zekerheid'
RSS.