Explosie in elektriciteitskast trein kwam door defect onderdeel, andere treinen onderzocht
maandag 30 juni 2025, 18:02 uurDe ontploffing in een elektriciteitskast in een NS-trein bij Castricum werd veroorzaakt door een defect ‘specifiek type condensator in de installatie van de trein’, meldt de NS. Volgens de spoorvoerder is het voor het eerst dat zoiets is gebeurd en is de kans op herhaling klein.
» BN DeStem
maandag 30 juni 2025, 09:36 uur
De NS onderzoekt de oorzaak van de explosie in een elektriciteitskast in een trein bij Castricum. Zondagavond ontplofte de kast, waardoor een deel van een wand losschoot. Eén persoon raakte gewond en drie anderen werden onwel.
NS onderzoekt oorzaak explosie in trein bij Castricum nog
zondag 29 juni 2025, 21:51 uur
Een persoon is zondagavond lichtgewond geraakt nadat een elektriciteitskast aan de buitenzijde van een rijdende NS-trein ontplofte. Dat gebeurde ter hoogte van Castricum, op het traject tussen Uitgeest en Alkmaar.
NS-passagier gewond door explosie elektriciteitskast aan trein bij Castricum
Foto's bij dit nieuwsbericht
Foto: RTV N-H
Foto: NU.nl