menu
zoek

Nieuws Amsterdam

Ongeregeldheden voor de wedstrijd Ajax tegen Jagiellonia Bialystok

vrijdag 30 augustus 2024, 01:44 uur

Donderdagmiddag, 29 augustus 2024, is het onrustig in de binnenstad van Amsterdam. Het komt tot een treffen tussen de supportersgroepen van Ajax en Jagiellonia Bialystok, die elkaar treffen in de return van de play-offs van de Europa League. De politie moet hierbij ingrijpen en wordt daarbij aangevallen.

Waar: Waterlooplein in Amsterdam

Confrontatie tussen supporters Rond 14:35 uur vindt, in de metro ter hoogte van het Waterlooplein, een confrontatie plaats tussen de supporters van Ajax en Jagiellonia Bialystok. Onbekend is of daarbij gewonden zijn gevallen. Aanhoudingen belediging Omstreeks 14:40 uur zien agenten een Poolse fan in de Warmoesstraat die een trui draagt met de tekst ACAB. De tekst ACAB is een afkorting van de Engelse slogan All Cop(per)s Are Bastards (vertaald: Alle politieagenten zijn klootzakken). De politie accepteert geen enkele vorm van fysiek of verbaal geweld tegen politiepersoneel. Deze supporter wordt dan ook direct aangehouden voor belediging. Na zijn aanhouding blijkt hij ook vuurwerk en fakkels bij zich te hebben. Deze zijn vervolgens in beslag genomen. Vlak voor de wedstrijd worden twee Ajacieden aangehouden voor belediging. Dit voor hetzelfde vergrijp als de Poolse supporter, het dragen van een shirt voorzien van het woord ACAB. Ongeregeldheden op de Dam Een uur later gaat het los in de Warmoesstraat en op de Dam. Poolse supporters keren zich tegen de politie als ze door de politie worden gecontroleerd op het bezit van drugs en bij een supporter een ploertendoder wordt aangetroffen. De agenten krijgen het behoorlijk te verduren als een grote groep relschoppers hun bivakmuts opdoen, stoelen pakken en deze naar de politie gooien. Ook wordt er met traangas of pepperspray naar deze politiemensen gespoten. De politie gebruikt hierbij de wapenstok en peperspray om de supporters van zich af te houden en te verdrijven. In verband met de veiligheid van deze politiemensen wordt de Mobiele Eenheid vervolgens ingezet. Hierna keert de rust terug. Bij deze confrontatie raken drie politiemensen gewond die zich moeten laten behandelen in het ziekenhuis. Na behandeling mogen ze gelukkig het ziekenhuis verlaten. Eén Poolse relschopper wordt hierbij aangehouden met een ploertendoder in zijn bezit. De supporters verplaatsen zich hierna met de metro richting de Johan Cruyff Arena. Arenagebied aangewezen als veiligheidsrisicogebied Het Arenagebied en omgeving zijn rond 17.20 uur door de locoburgemeester aangewezen als veiligheidsrisicogebied. De officier van justitie heeft daarbij een last tot preventief fouilleren afgegeven. Dat betekent dat iedereen in het Arenagebied preventief gefouilleerd kan worden. Dit geldt tot 23.59 uur vanavond. De driehoek (locobm, politiechef en HovJ) heeft dit besluit genomen vanwege de eerdere ongeregeldheden tussen supporters en de politie op de Dam. Strandvliet Als de supporters aankomen op Strandvliet moeten ze nog even wachten tot het stadion opengaat. Op de plek waar de supporters zich ophouden treft de politie twaalf bivakmutsen, twee busjes pepperspray, één ploertendoder en twee bitjes aan, waar ze zich van hebben ontdaan. Bij het naar binnen gaan van het stadion wordt een relschopper herkend van de ongeregeldheden eerder deze middag op de Dam. Hij wordt aangehouden voor openlijke geweldpleging.


» Politie.nl

Kaart nieuws Amsterdam. Locatie nieuws: 52.37297 / 4.89305 Waterlooplein
Waterlooplein in Amsterdam


donderdag 29 augustus 2024, 21:51 uur
Gemakkelijke overwinning brengt Ajax naar hoofdtoernooi Europa League
RTV N-HAjax heeft eenvoudig afgerekend met Jagiellonia Bialystok en daarmee de competitiefase van de Europa League behaald. De ploeg van trainer Francesco Farioli won in Amsterdam met 3-0. Morgen hoort Ajax de tegenstanders in de competitiefase van het tweede Europese niveau.
» RTV N-H



Foto's bij dit nieuwsbericht
Foto: RTV N-H

Meer nieuws uit Amsterdam

18 december 18:26Politie vindt 8500 kilo illegaal vuurwerk in Amsterdams bedrijfspand
18 december 12:33Voetballer Quincy Promes vraagt hof tevergeefs om vrijlating om voor zijn vijf kinderen te zorgen
18 december 11:34Dode eenden in Amsterdamse rioolwaterzuivering door vergiftiging
18 december 11:17Oplichter opgepakt die met deepfake tientallen bankrekeningen opende en misbruikte
17 december 22:26Choreograaf Hans van Manen op 93-jarige leeftijd overleden
17 december 15:08Politie heropent onderzoek naar gewapende overval brillenwinkel Amsterdam-Zuid
17 december 14:13Politie vindt 26 zwaar verwaarloosde konijnen in Amsterdams appartement
15 december 17:46Man (64) overleden na zware mishandeling in Amsterdam
15 december 15:00Concertgebouw beklad na optreden Israëlische zanger
12 december 14:59Getuigen gezocht na gewapende overval Van Brakelstraat
12 december 10:32Rat aan boord bij KLM-vlucht naar Aruba: 254 passagiers gestrand
10 december 13:00Vanaf komende zomer nachttrein van Amsterdam naar Milaan
10 december 11:05'Kinderen met ernstige astma komen vaker uit gezinnen met laag inkomen'
9 december 16:53Verdachte gearresteerd voor gewelddadige woningoverval
9 december 13:24Brandje en glas in kinderkamer na explosie Amsterdamse woning
9 december 12:04Ontruiming i.v.m. aantreffen mogelijk explosief Nieuwlandhof Amsterdam-Zuidoost
9 december 11:06NL Exclusief: De Beste High Roller Deals en VIP Service in 2026
8 december 22:48Laatste herdenking Decembermoorden na dood Bouterse: 'Verdriet verjaart niet'
8 december 18:00Politie pakt 3e verdachte op in onderzoek reeks explosies Pizzabakkers Amsterdam
4 december 20:28Onderzoek na Amersfoortse aangifte leidt naar 3 verdachten in nóg 23 zaken
RSS.