menu
zoek

Nieuws Amsterdam

26 verwaarloosde konijnen aangetroffen in appartement op IJburg

woensdag 17 december 2025, 13:43 uur

Lege voerbakjes, weinig beweegruimte en een vloer bezaaid met keutels: onder die omstandigheden treffen agenten van de Amsterdamse dierenpolitie dinsdag 15 december 26 konijnen aan in een appartement op IJburg. De dieren blijken verwaarloosd te zijn en agenten nemen ze in beslag.

De dierenpolitie gaat naar het appartement toe nadat gemeld is dat er zorgen zijn om het welzijn van de bewoner en de aanwezige konijnen. Om hoeveel diertjes het precies gaat, weten de agenten dan nog niet. In de woning tellen ze uiteindelijk maar liefst 26 snuitjes. De konijnen zijn mager, hebben een slechte vacht en worden onder ongeschikte omstandigheden gehouden. Daarom neemt de dierenpolitie ze alle 26 in beslag. De dieren zijn overgebracht naar een opvanglocatie en worden daar verzorgd. Ook voor de bewoner is zorg geregeld.

Dier in beslag genomen Hoe gaat het eigenlijk verder met een dier dat door de politie in beslag is genomen? Inbeslaggenomen dieren worden ondergebracht op speciale opvanglocaties. Niet iedereen kan zomaar een inbeslaggenomen dier opvangen: deze opslaghouders hebben een contract met de overheid en moeten aan bepaalde eisen voldoen. Op de opvanglocaties krijgen de dieren de juiste zorg en een veilige plek. Wat er daarna met een dier gebeurt, hangt af van verschillende factoren. Denk aan de reden waarvoor een dier in beslag is genomen en wat er in het onderzoek naar mogelijke strafbare feiten naar voren komt. Het Openbaar Ministerie of een rechter bepaalt uiteindelijk over het lot van het dier: kan het beestje terug naar zijn/haar eigenaar of moet er bijvoorbeeld naar een ander baasje gezocht gaan worden.


» Politie.nl

Kaart nieuws Amsterdam. Locatie nieuws: 52.37344 / 4.90454


woensdag 17 december 2025, 14:13 uur
26 konijnen verwaarloosd in appartement op Amsterdam-IJburg: nauwelijks eten en beweegruimte
RTV N-HDe politie heeft in een appartementencomplex op Amsterdam-IJburg 26 verwaarloosde konijnen gevonden. Ze kregen nauwelijks te eten, hadden geen beweegruimte en de vloer lag volgens agenten bezaaid met keutels.
» RTV N-H



Foto's bij dit nieuwsbericht
Foto: RTV N-H

Meer nieuws uit Amsterdam

17 december 15:08Politie heropent onderzoek naar gewapende overval brillenwinkel Amsterdam-Zuid
17 december 14:1326 konijnen verwaarloosd in appartement op Amsterdam-IJburg: nauwelijks eten en beweegruimte
15 december 17:46Man (64) overleden na zware mishandeling in Amsterdam
15 december 15:00Concertgebouw beklad na optreden Israëlische zanger
12 december 14:59Getuigen gezocht na gewapende overval Van Brakelstraat
12 december 10:32Rat aan boord bij KLM-vlucht naar Aruba: 254 passagiers gestrand
10 december 13:00Vanaf komende zomer nachttrein van Amsterdam naar Milaan
10 december 11:05'Kinderen met ernstige astma komen vaker uit gezinnen met laag inkomen'
9 december 16:53Verdachte gearresteerd voor gewelddadige woningoverval
9 december 13:24Brandje en glas in kinderkamer na explosie Amsterdamse woning
9 december 12:04Ontruiming i.v.m. aantreffen mogelijk explosief Nieuwlandhof Amsterdam-Zuidoost
9 december 11:06NL Exclusief: De Beste High Roller Deals en VIP Service in 2026
8 december 22:48Laatste herdenking Decembermoorden na dood Bouterse: 'Verdriet verjaart niet'
8 december 18:00Politie pakt 3e verdachte op in onderzoek reeks explosies Pizzabakkers Amsterdam
4 december 20:28Onderzoek na Amersfoortse aangifte leidt naar 3 verdachten in nóg 23 zaken
3 december 15:50Man veroordeeld tot zestien jaar cel voor doden vriendin met tien messteken
3 december 14:42Kleding en make-up gevonden van dood aangetroffen vrouw (38) in Amsterdamse gracht
3 december 10:03Mogelijk geschoten bij metrostation Cornelis Lelylaan
2 december 00:05Politie vindt wapens en honderden kilo’s vuurwerk pal onder eigen bureau
1 december 16:22Verkoop telefoon loopt uit de hand
RSS.