menu
zoek

Nieuws Amsterdam

9 verdachten aangehouden in Belgisch phishing onderzoek

dinsdag 21 juni 2022, 18:15 uur

In een Belgisch onderzoek heeft de Nederlandse politie op dinsdag 21 juni 2022 acht mannen en een vrouw aangehouden in verschillende delen van Nederland. Zij worden ervan verdacht deel uit te maken van een criminele organisatie die via phishing miljoenen euro’s heeft buitgemaakt.

De politie heeft op verzoek van de Belgische politie en parket Oost-Vlaanderen 24 doorzoekingen verricht in de politie-eenheden Amsterdam, Midden Nederland, West Brabant, Rotterdam, Oost Nederland en Den Haag. Hierbij zijn er o.a. een vuurwapen, designer kleding, dure horloges en tienduizenden euro’s aan cash geld in beslag genomen. De verdachten zijn mannen in de leeftijd van 25 t/m 36 jaar uit Amsterdam, Almere, Rotterdam en Spijkenisse en een 25-jarige vrouw uit Deventer. Phishing Ze worden verdacht van phishing, internetoplichting en witwassen. Volgens de Belgische politie zijn er tientallen Belgische slachtoffers bekend. Zij werden benaderd via e-mail, sms’jes, WhatsApp-berichten en vervolgens - via een phishinglink-  naar een nagemaakte (bank)website geleid. Zo kreeg het crimineel netwerk toegang tot hun rekeningen en hebben ze naar schatting meerdere miljoenen euro’s buit  kunnen buitmaken. Europees onderzoeksbevel De Belgische onderzoeksrechter vaardigde een Europees onderzoeksbevel uit aan het OM in Amsterdam om de verdachten aan te houden en de woningen te doorzoeken. Dinsdagochtend 21 juni viel de politie tegelijkertijd de 24 adressen binnen. De aangehouden verdachten zitten vast en hun overlevering aan België wordt in gang gezet. Meerdere aanhoudingen worden niet uitgesloten. Geen grenzen Het onderzoek is een mooi voorbeeld van de samenwerking tussen de Nederlandse en Belgische politie om grensoverschrijdende criminaliteit tegen te gaan. In dit geval hebben politiezone Aalter, de Federale Gerechtelijke Politie, parket Oost-Vlaanderen, de Nederlandse Politie, OM Amsterdam en Europol samen gewerkt. Het is een signaal aan criminelen dat opsporing niet stopt bij een landsgrens. Phishing Wilt u meer weten over phishing, hoe u kunt voorkomen dat u slachtoffer wordt, en hoe u aangifte van phishing kunt doen? Ga naar https://www.politie.nl/onderwerpen/phishing-of-smishing.html Meer informatie over het onderzoek Voor meer informatie of vragen over dit onderzoek, verwijzen wij u naar parket Oost Vlaanderen. Contactgegevens vind u op: www.om-mp.be/nl/page/perskamer onder het kopje 'Parketten van de Procureurs des Konings'.  


» Politie.nl




dinsdag 21 juni 2022, 19:21 uur
Negen verdachten aangehouden in Belgisch onderzoek naar phishing
de TelegraafIn een onderzoek van de Belgische justitie heeft de Nederlandse politie dinsdag acht mannen en een vrouw aangehouden voor betrokkenheid bij een criminele organisatie die via phishing miljoenen euro’s heeft buitgemaakt. Ook hebben de de politie-eenheden Amsterdam, Midden-Nederland, West-Brabant, Rotterdam, Oost-Nederland en Den Haag 24 huiszoekingen gedaan. Daarbij zijn onder meer een vuurwapen, dure horloges en tienduizenden euro’s aan contant geld in beslag genomen.
» de Telegraaf



Foto's bij dit nieuwsbericht
Foto: de Telegraaf

Meer nieuws uit Amsterdam

1 juni 12:27Wederom explosie bij geldwisselkantoor
31 mei 15:03In opspraak geraakte docent blijft op non-actief bij UvA na wangedrag: ‘Hij is op oorlogspad’
30 mei 15:30‘Ook overige Amsterdamse vestigingen Suri-Change gesloten’
29 mei 23:00Derde verdachte opgepakt voor dodelijke steekpartij op festival in Amsterdam
29 mei 15:25Geen landstitel voor Kyra Fortuin en SCHC na shoot-outs
26 mei 21:03Gemeente Amsterdam sluit drie geldwisselkantoren om explosies
26 mei 14:55Kilo’s drugs, wapens en zwaar vuurwerk bij controle opslagboxen
26 mei 13:41Elf verdachten betrapt op illegaal poker in Amsterdam-West
26 mei 13:29Hogere celstraf en tbs in hoger beroep voor doodschieten Bas van Wijk
25 mei 20:00Toeristen lachen om blowverbod in Amsterdam: ‘Wij hebben die regel al gebroken’
25 mei 17:45Nieuwe verdachte aangehouden na eerdere schietpartij in Amsterdam
25 mei 17:12Europese gasprijs daalt naar laagste niveau in 2 jaar: ‘Niet meer afhankelijk van Russisch gas’
25 mei 16:49Man weigert sigaret te geven aan onbekende man en wordt neergestoken
25 mei 12:21Twintig Amsterdamse scholen bedreigd, vier houden deuren gesloten
25 mei 10:57Basisschool dicht vanwege dreiging op sociale media
24 mei 11:36Drie explosies op geldwisselkantoren in Amsterdam
23 mei 17:38Amsterdam maakt openbaar vervoer vier maanden gratis voor basisschoolkinderen
23 mei 14:41Arrestaties voor Duitse plofkraken, in Amsterdam en Utrecht
23 mei 13:46Baudet verliest hoger beroep over Holocaustvergelijking, Cidi blij met uitspraak
23 mei 12:49Kopen zonder kijken-stel keert populaire wijk de rug toe: 'Ik ben geen hippe Amsterdammer’
RSS.


Advertentie: Wat is vandaag de stroomprijs per uur?