Waarom deze gemeente het ministerie voor de rechter sleept
dinsdag 27 oktober 2026, 15:59 uurEen Achterhoekse gemeente die van de opvang van asielzoekers, en vooral het gebrek aan tijd die ze krijgt om dat te regelen, een principekwestie maakt. Aalten sleept het ministerie van Asiel en Migratie dinsdag daarom voor de rechter in Arnhem.
» Omroep Gelderland
dinsdag 27 oktober 2026, 14:48 uur
Aalten moet tweehonderd asielzoekers opvangen. Te veel, vindt de Achterhoekse gemeente, die daarom voor de rechtbank in Arnhem staat om dat terug te brengen naar 157. Terwijl het hogere aantal door juist Aalten zelf is voorgesteld. En precies dat maakt de zaak interessant.
Aalten vecht tegen zijn eigen belofte voor asielplekken, het Rijk houdt voet bij stuk
dinsdag 27 oktober 2026, 06:23 uur
De gemeente Aalten daagt asielminister Bart van den Brink voor de rechter. Aalten moet van de asielminister onderdak bieden aan 200 asielzoekers, terwijl een eerdere indicatieve verdeling om 157 opvangplaatsen zou vragen. De gemeente vindt het aantal te hoog en daagt de asielminister daarom deze dinsdagochtend voor de rechter in Arnhem.
Aalten wil af van extra opvangplekken en daagt minister voor de rechter
maandag 26 oktober 2026, 14:27 uur
De gemeente Aalten daagt asielminister Bart van den Brink voor de rechter. Dat gebeurt deze week in Arnhem. De insteek is de verplichte opvang van tweehonderd asielzoekers. Aalten vindt dat aantal te hoog.
Aalten daagt asielminister voor de rechter, gemeente wil af van 43 opvangplekken
Foto's bij dit nieuwsbericht
Foto: Omroep Gelderland
Foto: Omroep Gelderland