menu
zoek

Nieuws Zeeland

Moerdijk-Nieuwdorp-Terneuzen-Vlissingen - Zeehavenpolitie gestart in Zeeland en Moerdijk

donderdag 6 juli 2023, 17:00 uur

De politie heeft sinds 1 juli een nieuw team voor de zeehavens van Vlissingen, Borsele, Terneuzen en Moerdijk. Net als Rotterdam heeft deze regio nu een eigen zeehavenpolitie. De ‘haventafel’ gaf dinsdag 4 juli hiervoor het officiële startschot.

De zeehavenpolitie bestaat uit ‘blauwe’ medewerkers die in de havens surveilleren, recherchemedewerkers die opsporingsonderzoeken doen, en informatiemedewerkers die analyses maken. Het team gaat bijvoorbeeld onderzoeken doen naar ‘uithalers’ die cocaïne uit containers in de havens halen en ‘inklimmers’ die illegaal naar het Verenigd Koninkrijk proberen te reizen. Het team werkt nauw samen met de zeehavenpolitie van Rotterdam. Structurele gelden Volgens districtschef Joost Manusama bestaat de Zeehavenpolitie voorlopig uit zo’n 25 politie professionals: “Binnen dit team is een groep rechercheurs actief, hiernaast een aantal geüniformeerde politiemensen evenals een aantal Intell-mensen en daarbovenop nog de leiding. Dit alles is mogelijk omdat er extra structurele gelden ter beschikking zijn gekomen. We hopen dat het team in de toekomst nog verder kan uitbreiden, zeker ook omdat we zien dat er nog genoeg werk te doen is.  Voorlopig zal de Zeehavenpolitie midden in het Zeeuwse havengebied worden gehuisvest. Maar uiteraard zijn wij ook aanwezig in de zeehaven van Moerdijk.” Veiliger en weerbaarder Deze uitbreiding van de politie is onderdeel van het zogenaamde ‘mainportprogramma’ van de haventafel. Dat programma heeft als doel de havens veiliger en weerbaarder te maken. De partijen uit de haventafel, namelijk de burgemeesters, het Openbaar Ministerie, de politie, de Douane, de Koninklijke Marechaussee, de Belastingdienst en de havenbedrijven van Port of Moerdijk en North Sea Port (waar Borsele, Vlissingen en Terneuzen, samen met Gent, deel vanuit maken) werken hier samen aan. Het ministerie van Justitie & Veiligheid financiert het programma. Extra ogen en oren Gerben Dijksterhuis, voorzitter van de samenwerkende partijen in en rondom de zeehavens is blij om weer een extra stap te zetten in de strijd om de zeehavens minder aantrekkelijker te maken voor die criminelen: “Ik heb nooit onder stoelen of banken gestoken dat ik graag meer capaciteit zou zien voor onze opsporings-en handhavingsdiensten. Met meer mensen kan je immers een groter verschil maken. Juist onze regio verdient meer capaciteit. Het is zo’n uitgestrekt gebied, met zoveel verschillende bedrijven. Dan zijn alle extra ogen en oren van harte welkom. En dat straalt ook uit naar mensen die in de haven werken of mensen met minder frisse bedoelingen. Wij zijn er, wij zien het, wij horen het, wij ondernemen actie waar nodig.” Corrupte havenarbeiders Al in oktober 2020 concludeerde TNO dat in de Zeehavens in Zeeland en West-Brabant de criminelen teveel invloed hebben gekregen. Corrupte havenarbeiders bleken nauw betrokken bij smokkelpraktijken. Er was onvoldoende toezicht en te weinig kennis en capaciteit om de drugscriminaliteit te bestrijden. De vorming van de zeehavenpolitie was al geruime tijd onderwerp van gesprek. In februari kondigde districtchef Joost Manusama de komst van het team al aan.


» Politie.nl


Kaart nieuws Zeeland. Locatie nieuws: 51.45899 / 3.72887


donderdag 6 juli 2023, 17:00 uur
Zeehavenpolitie van start en meteen volgt een miljoenenvangst aan coke
Omroep BrabantBrabant en Zeeland hebben er een nieuw politieteam bij: de zeehavenpolitie. Ze zullen vooral in Moerdijk actief zijn. De agenten waren nog geen 24 uur officieel begonnen of er volgde al een megavangst.
» Omroep Brabant



Meer nieuws uit Zeeland

17 november 08:43Tractor en bestelbus botsen frontaal op elkaar, meerdere mensen gewond
11 november 22:56Zondagochtend code geel in het zuiden van het land vanwege dichte mist
3 november 16:37Verkeerschaos op wegen in Zeeland, flinke files in de provincie
2 november 17:13Live | Code oranje in Zeeland en Zuid-Holland voorbij, avondspits valt mee
2 november 10:53Vlucht of trein uitgevallen door de storm? Hier heb je recht op als reiziger
1 november 06:15Niet verrassend, wel vervelend: files door afsluiting Vlaketunnel
26 oktober 20:58Rugby verdient meer aandacht
20 oktober 22:51Rugbyers Nieuw-Zeeland geven Argentinië pak slaag en tekenen voor recordaantal WK-finales
20 oktober 20:47Man knalt met bus tegen huis en loopt weg: 'Hij was heel erg moe'
16 oktober 17:59Drie partijen laten Zeeland links liggen bij de verkiezingen
14 oktober 20:02WK rugby eindigt voor Ierland in tranen: favoriet strandt na zinderende slotfase tegen Nieuw-Zeeland
16 september 21:02Uitslaande brand in restaurant op Neeltje Jans
11 september 11:10Nederland telt ruim twee keer zoveel honderdplussers als twintig jaar geleden
8 september 23:09Frankrijk begint sterk aan WK rugby in eigen land en bezorgt All Blacks eerste poulenederlaag ooit
2 september 07:28Dichte mist in zuidwesten en Brabant, maar vanmiddag begint warme nazomerweek
27 augustus 11:57Waterhoos bij Zoutelande, code geel in Brabant en Zeeland
11 augustus 11:00Mensen die een ijsje eten zijn altijd positief
9 augustus 20:28Rescue Zeeland: ‘Veel spektakel, maar ook koude rillingen’
8 augustus 07:07Oranjekoorts blijft nog uit ondanks bereiken kwartfinale WK
6 augustus 12:51Code geel in acht provincies vanwege regen en harde wind
RSS.