menu
zoek

Nieuws Wageningen

Drie aanhoudingen in groot onderzoek naar mensenhandel

dinsdag 15 februari 2022, 14:45 uur

Bij een politie-actie in Veenendaal en Barneveld zijn dinsdag 15 februari drie mensen aangehouden voor mensenhandel. Het gaat om twee mannen van 21 en 26 uit Veenendaal. Een derde verdachte van 26 jaar komt uit Barneveld.

Rond 06:00 uur in de vroege ochtend is een inval gedaan op vier locaties, waarna twee aanhoudingen volgden in Veenendaal. Ook is een aantal telefoons in beslag genomen. Later op de dag werd de Barnevelder aangehouden. De actie is onderdeel van een groot onderzoek naar mensenhandel door het Team Migratiecriminaliteit en Mensenhandel (TMM) van de eenheid Midden-Nederland in samenwerking met de eenheid Oost-Nederland. Het onderzoek richt zich op de seksuele uitbuiting van een meerderjarig slachtoffer. Dit zou zijn gebeurd tussen oktober 2020 en eind maart 2021 in verschillende plaatsen in het land, waaronder in Veenendaal, Doorn en Utrecht. Lange adem Eerder zijn in dit onderzoek al vier verdachten aangehouden. De mannen die vanochtend zijn opgepakt, zijn meegenomen voor verhoor en zitten vast. Collega Han van het onderzoeksteam is blij met het resultaat. ‘Dit was een proces van de lange adem. Het resultaat van vandaag is te danken aan maandenlang onderzoek en de inzet van heel veel collega’s.’ Met de actie van vandaag is de zaak niet rond, er volgen mogelijk later nog meer aanhoudingen. Wat is mensenhandel? Mensenhandel is onder andere het werven, vervoeren of opnemen en huisvesten van mensen met gebruik van dwang. Het doel van de mensenhandelaar is de uitbuiting van een persoon. Er zijn allerlei vormen van mensenhandel, zoals criminele uitbuiting en arbeidsuitbuiting en seksuele uitbuiting. De slachtoffers moeten vaak onder mensonterende omstandigheden werken. Het geld dat ze verdienen moeten ze voor een groot deel inleveren. Meer weten? Kijk op politie.nl


» Politie.nl

Kaart nieuws Wageningen. Locatie nieuws: 52.02368 / 5.55566
Marker
Leaflet © OpenStreetMap contributors


dinsdag 15 februari 2022, 15:33 uur
Drie verdachten opgepakt in groot onderzoek naar mensenhandel
RTV UtrechtBij een politieactie in Veenendaal en Barneveld zijn vandaag drie mensen aangehouden voor mensenhandel. Het gaat om twee mannen van 21 en 26 uit Veenendaal en een 26-jarige man uit Barneveld.
» RTV Utrecht
dinsdag 15 februari 2022, 15:29 uur
Politie arresteert twee Veenendaalse mannen op verdenking van mensenhandel
de GelderlanderBij een politie-actie in Veenendaal en Wageningen zijn dinsdagochtend twee mannen aangehouden die in verband worden gebracht met mensenhandel. Het gaat om een man van 21 en een van 26 jaar. Zij komen allebei uit Veenendaal.
» de Gelderlander



Foto's bij dit nieuwsbericht
Foto: RTV Utrecht
Foto: de Gelderlander

Meer nieuws uit Wageningen

29 mei 18:30Bioloog doet kersen in de ban: ‘Ik roep niet op tot een boycot, maar wil een signaal afgeven’
23 mei 15:21Kind zwaargewond bij aanrijding in Wageningen
15 mei 15:00WUR schrapt zeker 130 banen: 'We moeten ingrijpen'
15 mei 07:48Marco Kroon maakt zich niet druk om aangifte tegen hem
12 mei 22:51De aangifte tegen Marco Kroon is onterecht
7 mei 20:55Acht meter lange reuzenhaai zwemt voor de kust van Zuid-Holland
6 mei 17:34Verstoorders vrijheidsviering Wageningen vrij, nog wel verdachte
6 mei 17:06Verstoring openbare orde Bevrijdingsdag Wageningen
6 mei 13:18Bevrijdingsfestival 2025 in beeld: recorddrukte, Roxy Dekker en een rookbom richting de premier
6 mei 11:40Jongeman bewusteloos geslagen na Bevrijdingsfestival Wageningen
5 mei 11:22UPDATE: Vijf aanhoudingen na protest tijdens toespraak minister
5 mei 10:40KIJK TERUG | Herdenking en Bevrijdingsdefilé Wageningen
5 mei 10:19Rookbom richting Schoof • Premier teleurgesteld • Zangeres Rondé valt in de smaak
2 mei 10:46Fatale crash elektrische auto schrikt buurtschap op: ‘Dieptriest dat het weer mis gaat’
29 april 13:07Protest tegen premier Schoof aangekondigd op Bevrijdingsfestival Wageningen
28 april 16:20Deze 38 atleten rennen zaterdag met het Bevrijdingsvuur van Wageningen naar Boxtel
25 april 13:26Bewoners verbaasd als ze bij hun auto komen: spiegels zijn ineens verdwenen
25 april 10:15Auto belandt op z’n kop in woonwijk, automobiliste lichtgewond
19 april 14:17Brand in kamer van woonzorgcentrum, zwarte rook zichtbaar uit bovenverdieping
10 april 10:50Zwaargewonde fietser laat op de avond in de berm aangetroffen in Wageningen
RSS.