menu
zoek

Nieuws Ter Apel

COA plaatste Algerijnse asielzoeker ten onrechte in sobere opvanglocatie

vrijdag 1 maart 2024, 22:30 uur

Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) heeft een 35-jarige Algerijnse asielzoeker ten onrechte in een versoberd deel van het aanmeldcentrum in Ter Apel geplaatst, zo oordeelt de rechtbank in Den Haag.

» NOS



vrijdag 1 maart 2024, 17:45 uur
Rechter legt bom onder speciale opvang voor overlastgevende asielzoekers in Ter Apel
RTV DrentheDe PBL is een woonblok in het asielzoekerscentrum in Ter Apel, waar in opdracht van het ministerie van Justitie een metershoog hek omheen is gezet. Hierin worden overlastgevende asielzoekers geplaatst. Hun aanvragen worden versneld behandeld.
» RTV Drenthe
vrijdag 1 maart 2024, 16:40 uur
Rechter legt bom onder speciale opvang voor overlastgevende asielzoekers in Ter Apel
RTV NoordHet Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) heeft een asielzoeker in Ter Apel ten onrechte onder een verzwaard regime geplaatst. Dat heeft de rechtbank in Den Haag bepaald. Deze uitspraak kan verstrekkende gevolgen hebben voor de procesbeschikbaarheidslocatie (PBL), die is opgericht om de overlast in Ter Apel en omgeving te bestrijden.
» RTV Noord
vrijdag 1 maart 2024, 13:14 uur
Rechter geeft asielzoeker gelijk die 22 uur per dag vast moest zitten in Ter Apel
Dagblad van het NoordenVolgens de rechtbank in Den Haag is er onvoldoende wettelijke grondslag om asielzoekers 22 uur per dag op te sluiten in de procesbeschikbaarheidslocatie (pbl) in Ter Apel. Een Algerijnse asielzoeker tekende hiertegen beroep aan.
» Dagblad van het Noorden



Foto's bij dit nieuwsbericht
Foto: NOS
Foto: RTV Drenthe
Foto: RTV Noord
Foto: Dagblad van het Noorden

Meer nieuws uit Ter Apel

24 februari 13:47Politie houdt verdachte aan na steekpartij in Ter Apel
13 februari 22:18Minister Faber levert volgens Kamer ‘slappe hap’
7 februari 19:00Dwangsom Ter Apel komt weer in zicht door vol aanmeldcentrum
7 februari 14:21Nieuwe overlastaanpak van minister Faber: ‘strenger asielregime’ of stap terug voor Ter Apel?
6 februari 18:27Faber stelt Ter Apel teleur: minister komt met afgezwakt plan voor overlastgevers
15 januari 18:07Faber heeft geen kortetermijnoplossing voor Ter Apel, vestigt hoop op asielwetten
7 januari 05:30Minister Faber zint op meldplicht en apart azc voor overlastgevende veiligelanders
16 december 20:20Miljoenen voor aanpak bochtige weg met bomen in Westerwolde. 'N976 nodigt uit tot snel rijden'
6 december 14:2775 slaapplek­ken voor asielzoe­kers in Wapenveld, dorp neemt stokje over van Apeldoorn
27 november 17:01Asielboten Zaanstad eindelijk in gebruik, belangrijk voor aanmeldcentrum in Ter Apel
27 november 17:00OM gaat asielzoekers niet vervolgen na omstreden gebiedsverbod Ter Apel
27 november 07:21Al maanden een lagere instroom dan verwacht in asieldorp Ter Apel
24 november 09:02Kosten voor noodnachtopvang asielzoekers lopen in de miljoenen
11 november 07:23Meerdere klaslokalen van voormalige basisschool in Ter Apel in vlammen opgegaan
9 november 12:02Voor het eerst sinds lange tijd geen nachtopvang nodig voor Ter Apel
7 november 18:23PVV-minister Faber ziet azc in Heerle er graag komen: ‘Hard nodig om Ter Apel te ontlasten’
30 oktober 20:00De gemeente Westerwolde krijgt opnieuw gelijk in kort geding over maximale bezetting Ter Apel
21 oktober 13:34Klooster Ter Apel in forse geldnood. 'Loonsituatie personeel is middeleeuws'
14 oktober 16:37Maximaal 2.000 mensen in azc Ter Apel lukt volgens COA écht niet: 'Zit ramvol'
9 oktober 17:12Tweede nacht opvang asielzoekers Meppel niet nodig
RSS.