menu
zoek

Nieuws Ter Apel

'Situatie in Ter Apel uiterst kritiek'

woensdag 1 november 2023, 17:07 uur

De Inspectie Justitie en Veiligheid (Inspectie JenV) en de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) maken zich grote zorgen over de huidige omstandigheden in het aanmeldcentrum voor asielzoekers in Ter Apel. Er verblijven momenteel meer mensen dan waarvoor ruimte is en er zijn structureel te weinig plekken voor alleenstaande minderjarige vreemdelingen (amv’s), aldus de inspecties.

» Blik op Nieuws



woensdag 1 november 2023, 13:20 uur
Inspecties manen tot meer actie 'om te voorkomen dat asielzoekers buiten moeten slapen'
Dagblad van het NoordenDe asielketen zit tjokvol. Asielzoekers die in Ter Apel aankomen, krijgen niet snel genoeg een medische intake. Daardoor zijn kwetsbare mensen niet op tijd in beeld. De situatie is ‘uiterst kritisch’, de opvang voor minderjarigen is ‘niet op orde’.
» Dagblad van het Noorden
woensdag 1 november 2023, 11:55 uur
Inspecties uiten zorgen over Ter Apel: 'Risico op buiten slapen met dag groter'
NU.nlInspecties maken zich grote zorgen over de situatie bij het aanmeldcentrum in Ter Apel. Er zijn veel te weinig plekken en daarmee wordt het risico op buitenslapers "met de dag groter".
» NU.nl
woensdag 1 november 2023, 10:10 uur
Inspecties: situatie in aanmeldcentrum Ter Apel 'uiterst kritisch'
Dagblad van het NoordenDe inspecties Justitie en Veiligheid en Gezondheidszorg en Jeugd maken zich grote zorgen over de leefomstandigheden in het aanmeldcentrum voor asielzoekers in Ter Apel. Zij noemen de situatie „uiterst kritisch” en roepen alle bestuurslagen, van gemeenten tot het Rijk, in een brief op het COA te helpen voor betere opvang te zorgen.
» Dagblad van het Noorden
woensdag 1 november 2023, 10:03 uur
Inspecties: situatie in aanmeldcentrum Ter Apel 'uiterst kritisch'
RTV NoordDe inspecties Justitie en Veiligheid en Gezondheidszorg en Jeugd maken zich grote zorgen over de leefomstandigheden in het aanmeldcentrum voor asielzoekers in Ter Apel.
» RTV Noord
woensdag 1 november 2023, 09:46 uur
Inspecties: situatie in aanmeldcentrum Ter Apel 'uiterst kritisch'
RTV DrentheAsielzoekers moeten te lang wachten op een medische intake of tuberculose-screening.
» RTV Drenthe



Foto's bij dit nieuwsbericht
Foto: Dagblad van het Noorden
Foto: NU.nl
Foto: Dagblad van het Noorden
Foto: RTV Noord
Foto: RTV Drenthe

Meer nieuws uit Ter Apel

27 mei 14:23Stelende asielzoeker die door politie werd neergeschoten in Hema Ter Apel komt vrij en gaat land uit
15 mei 09:40112-nieuws: Twee gewonden bij steekincident Ter Apel • Scooter uitgebrand voor brandweerkazerne
13 mei 16:28Neergeschoten asielzoeker in Hema Ter Apel had 2 gram cocaïne gebruikt
8 mei 16:00Zutphen gaat Ter Apel ontlasten met nieuwe asiellocatie: dit weten we nu over de plannen
7 mei 20:45Hoe Zutphen toestanden à la Ter Apel wil voorkomen: wat gebeurt er precies in het dienstencentrum?
7 mei 14:24Grote onrust om komst ’tweede Ter Apel’ in Zutphen: ’Gemeente pleegt een overvaltechniek’
25 april 06:58COA zet punt achter nachtelijke noodopvang als overloop voor Ter Apel
24 april 13:42Kamer kritisch over aanpak minister Faber van overlastgevers Ter Apel
24 april 08:07Stroomstoring bij meerdere bedrijven en huizen in Ter Apel na aanrijding met stroomkast op N366
14 april 13:24Volle bajes Ter Apel laat niemand eerder vrij
10 april 22:20’Voor moord gezochte Amerikaanse vrouw zat als asielzoeker in aanmeldcentrum Ter Apel’
10 april 07:50Mark Baanders over Ter Apel: ‘Het is veiliger dan in Amsterdam’
28 maart 20:00OM: Agent gebruikte wapen rechtmatig bij neerschieten asielzoeker in Hema Ter Apel
12 maart 18:37Gevangenismedewerker Ter Apel ontslagen vanwege relatie met gedetineerde
24 februari 13:47Politie houdt verdachte aan na steekpartij in Ter Apel
13 februari 22:18Minister Faber levert volgens Kamer ‘slappe hap’
7 februari 19:00Dwangsom Ter Apel komt weer in zicht door vol aanmeldcentrum
7 februari 14:21Nieuwe overlastaanpak van minister Faber: ‘strenger asielregime’ of stap terug voor Ter Apel?
6 februari 18:27Faber stelt Ter Apel teleur: minister komt met afgezwakt plan voor overlastgevers
15 januari 18:07Faber heeft geen kortetermijnoplossing voor Ter Apel, vestigt hoop op asielwetten
RSS.