menu
zoek

Nieuws Rotterdam

Rechercheurs houden actieweek tegen bezitters van kinderpornografisch materiaal

vrijdag 19 juni 2026, 08:22 uur

De Rotterdamse politie heeft de afgelopen week vier woningen doorzocht op verdenking van het downloaden, in bezit hebben en/of verspreiden van kinderporno.

De doorzoekingen vonden plaats in de woningen van een 49-jarige man uit Dordrecht, een 49-jarige man uit Hoogvliet, een 42-jarige man uit Capelle aan den IJssel en een 33-jarige man uit Rotterdam Noord. Er zijn gegevensdragers, zoals telefoons, computers, tablets en USB sticks in beslag genomen ten behoeve van het strafrechtelijk onderzoek. Het team doet hier verder onderzoek naar. Hierbij wordt als eerste gekeken of er nieuwe beelden en slachtoffers zijn. Dennis Sneeuw van Team Bestrijding Kinderporno en Kindersekstoerisme (TBKK): “Als er nieuwe slachtoffers zijn, dan willen we ze vinden om ze uit een misbruiksituatie te bevrijden en de verdachte te vervolgen.” Het onderzoek is in volle gang. Aanhoudingen worden naar aanleiding van dit onderzoek niet uitgesloten. Proces verstoren Met twee mannen uit Rotterdam en Goeree-Overflakkee zijn stopgesprekken gevoerd. Zij houden met het bekijken en mogelijk downloaden van kinderpornografisch materiaal niet alleen de vraag in stand en daarmee het misbruik dat achter dit materiaal schuilgaat. Ook kunnen zij zelf uitgroeien tot misbruiker. “Door de stopgesprekken willen we voorkomen dat deze mannen een stap verder gaan’, zegt Sneeuw. ‘Om kinderen waar ook ter wereld te beschermen, is het zo belangrijk dit proces te verstoren. De boodschap is duidelijk: zoek hulp, de volgende keer word je opgepakt.”


» Politie.nl

Kaart nieuws Rotterdam. Locatie nieuws: 51.92249 / 4.48654


vrijdag 19 juni 2026, 12:06 uur
Vier mannen verdacht van kinderporno, woningen doorzocht
RTV RijnmondDe politie heeft in de afgelopen week vier woningen doorzocht van mannen die verdacht worden van het downloaden, in bezit hebben en/of verspreiden van kinderporno. Het gaat om mannen uit Dordrecht (49), Hoogvliet (49), Capelle aan den IJssel (42) en een man uit Rotterdam-Noord (33). Met twee mannen uit Rotterdam en Goeree-Overflakkee zijn stopgesprekken gevoerd.
» RTV Rijnmond



Foto's bij dit nieuwsbericht
Foto: RTV Rijnmond

Meer nieuws uit Rotterdam

26 juli 16:29Honderden mensen lopen stille tocht voor doodgeschoten Rotterdammer Jahfairel
26 juli 10:15Zomercarnaval in Rotterdam rustig verlopen, wel aanhoudingen
25 juli 20:19Vier personen aangehouden bij Zomercarnaval wegens vuurwapenbezit
24 juli 16:13Verdachte (20) van verkrachting en mishandeling binnen 764/Com langer vast
24 juli 15:23Rotterdammer (22) aangehouden na versturen van 740.000 frauderende sms'jes
24 juli 11:37Ruim twintig bekeuringen uitgedeeld in eerste nacht gebiedsverbod Rotterdam
23 juli 13:29Carola Schouten na abseiltocht Euromast: ‘Rob Jetten gaat volgen’
23 juli 12:56Daling aanslagen met explosieven in Rotterdam; aanpak blijft nodig
23 juli 12:47Carola Schouten over tramongeluk Erasmusbrug: ‘Enorme impact’
21 juli 21:00Pretpark opent eindelijk deuren en uitgerekend Van der Most knipt lintje door
21 juli 13:45Zwembad en sportschool ontruimd na brandmelding, mensen in badkleding naar buiten
21 juli 11:53KORT dinsdag: Opslagplaats gestolen spullen ontdekt
21 juli 10:45Dagenlang werkzaamheden aan Moerdijkbrug: veel verkeershinder verwacht
21 juli 10:09‘Verdachte douaniers voorlopig op vrije voeten gesteld’
21 juli 07:00Dit groene megagebouw van 240 miljoen moet Rotterdam internationaal op de kaart zetten
17 juli 14:30Masseur ontslagen na meerdere aanrandingen
17 juli 11:49Nieuwe arrestaties in onderzoek naar witwas- en drugsnetwerk
17 juli 07:25Wim Beelen opent zijn nieuwe pretpark: van Rivoli van Hennie van der Most is vrijwel niks meer over
16 juli 20:19Feyenoord bevestigt vertrek van Timon Wellenreuther, doelman verkast naar VfL Wolfsburg
16 juli 13:53Cryptoplatform Knaken failliet, 7 miljoen euro aan tegoeden zoek
RSS.