Twee aanhoudingen in twee cybercrime zaken
vrijdag 23 mei 2025, 15:17 uurHet Rotterdamse Team Cybercrime heeft deze week in twee afzonderlijke zaken twee verdachten aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij phishing, dat is oplichting via internet. Bij de ene zaak gaat het om een 29-jarige man uit Amsterdam en bij de andere om een man van 21 jaar uit Rotterdam. Ze zijn inmiddels voorgeleid aan de rechter-commissaris en zitten nog 14 dagen vast.
Beide mannen worden ook verdacht van overtreding van de Opiumwet en voor het in bezit hebben van verdovende middelen. Eén van hen wordt tevens verdacht van overtreding van de wet Wapens en Munitie. Bij beiden zijn enkele gegevensdragers inbeslaggenomen. Het Team Cybercrime speurt dagelijks naar criminelen die zich bezighouden met oplichting via het web. Met man en macht probeert de recherche deze criminelen en met name de sleutelfiguren te vinden, want uiteindelijk laat iedereen sporen achter op internet. Dankzij goed recherchewerk in deze twee lopende onderzoeken zijn nu dus twee verdachten aangehouden. Phishing Bij phishing is het criminelen maar om één ding te doen, namelijk op een laffe manier zoveel mogelijk gegevens verzamelen om uiteindelijk bij soms kwetsbare personen geld of goederen afhandig te maken. De oplichters ‘vissen’ naar informatie die u probeert geheim te houden. Dat doen ze op veel verschillende manieren, zoals het sturen van links naar nep-websites van banken, pornosites en grootwinkelbedrijven, waarop u nietsvermoedend uw gegevens achterlaat, zodat die vervolgens worden misbruikt door de criminelen. Digitale Meldkamer Onlangs is de politie onder de naam ‘Digitale Meldkamer’ gestart met een werkwijze waarbij bij elke melding van cybercriminaliteit de politie naar het slachtoffer toe gaat om te ondersteunen. Denk daarbij aan bankhelpdeskfraude, telefonische helpdeskfraude, hulpvraagfraude, beleggingsfraude, (bank)phising, en wraakporno/sextortion. Vaak zijn slachtoffers erg van streek of schamen ze zich. Op deze manier kunnen we helpen met het doen van een aangifte, maar kunnen we ook sporen veiligstellen voor de opsporing. Eén ding mag duidelijk zijn: U hoeft zich niet te schamen. Dit kan iedereen overkomen. En daarom zet het Team Cybercrime alles op alles om deze oplichters op te pakken.
MEER WETEN? Direct hulp bij digitale criminaliteit https://www.politie.nl/nieuws/2024/april/12/direct-hulp-bij-digitale-criminaliteit.html Wat is phishing? https://www.politie.nl/informatie/wat-is-phishing.html Aangifte doen van phishing? https://www.politie.nl/informatie/ik-wil-aangifte-doen-van-phishing.html
» Politie.nl
vrijdag 23 mei 2025, 16:46 uur
Een 21-jarige man uit Rotterdam is aangehouden voor betrokkenheid bij phishing. Hij wordt ook verdacht van het overtreden van de Opiumwet en het in bezit hebben van verdovende middelen.
Man (21) opgepakt voor betrokkenheid bij phishing

Foto's bij dit nieuwsbericht
Foto: RTV Rijnmond
Meer nieuws uit Rotterdam
