menu
zoek

Nieuws Rotterdam

Opvallende resultaten bij grote actie Rotterdam Delfshaven

vrijdag 9 mei 2025, 12:22 uur

176 preventieve fouilleringen, 46 bekeuringen, 40 voertuigcontroles, 1 aangehouden drugsdealer; het is de dagopbrengst van een grootscheepse actie in Rotterdam Delfshaven op donderdag 8 mei. Bij de actie waren tientallen agenten betrokken.

Waar: Franselaan in Rotterdam

Het doel van de actie is om aan de bewoners van Delfshaven te laten zien dat we er voor hen zijn en voor de veiligheid en handhaving in de wijk staan. Daarom is een flink aantal  agenten ingepland om duidelijk zichtbaar aanwezig te zijn op straat en misstanden aan te pakken, in de hoop dat daar een preventieve werking van uit gaat. Dronken achter de bar Rond het Heemraadsplein werden 176 personen preventief gefouilleerd en ook werden twintig voertuigen en een aantal horecagelegenheden gecontroleerd. In een van de kroegen stond een barvrouw dronken achter de bar. Ze had bovendien speed op zak en tevens ook gebruikt. Omdat de beheerder niet aanwezig was, is hiervoor een bestuurlijke rapportage opgemaakt. Deze wordt gedeeld met de gemeente. In een andere kroeg bleek geen beheerder aanwezig. Verder werden lege ponypacks, zakjes waar verdovende middelen in worden gestopt, aangetroffen en werd wiet in beslaggenomen. In twee andere kroegen werden illegale sigaretten aangetroffen. In een café werd een honkbalknuppel achter de bar gevonden en bij een bezoeker pepperspray. Deze verdachte is aangehouden. Bij een persoon werd een mes aangetroffen, hiervoor is een bekeuring uitgedeeld. “Vuurwapen” Op de Nieuwe Binnenweg werd er door een collega een op een vuurwapen gelijkend voorwerp gezien.  Dit bleek een waterpistool te zijn. Dit werd tijdens de controle door de eigenaar op de grond gegooid en kapotgetrapt waardoor deze niet meer in beslag genomen kon worden. Hij heeft hiervoor een bekeuring gekregen. In de omgeving Middellandplein werden een drugsdealer en -koper aangehouden. Er werd een bolletje met verdovende middelen aangetroffen. Ook werden 24 bekeuringen uitgedeeld voor overtredingen van Algemeen Plaatselijke Verordeningen (APV) zoals overlast, blowen en drinken op straat. Opgevoerde fatbike Bij verkeerscontroles op de Franselaan in Rotterdam werden 22 diverse bekeuringen geschreven voor onder andere dubbel parkeren, mobiel bellen tijdens het rijden en door rood licht rijden. Twintig voertuigen werden gecontroleerd en er werd een Fatbike inbeslaggenomen omdat deze bleek te zijn opgevoerd. Er werden tien zogeheten opkopersbedrijven gecontroleerd, waarbij enkele een mondelinge waarschuwing kregen voor het niet juist bijhouden, invullen of beschikbaar stellen van het opkopersregister. Bij één bedrijf werden meerdere vapes en vullingen met smaak in beslag genomen.  


» Politie.nl

Kaart nieuws Rotterdam. Locatie nieuws: 51.91693 / 4.42496 Franselaan
Marker
Leaflet © OpenStreetMap contributors
Franselaan in Rotterdam


vrijdag 9 mei 2025, 15:19 uur
Fatbike rijdt met 50 km/u veel te hard én kan ook niet remmen
RTV RijnmondBij een verkeerscontrole op de Franselaan in Rotterdam-Delfshaven is een fatbike in beslag genomen die veel te hard ging. De bestuurder reed bijna 50 kilometer per uur en bleek ook nog eens geen remmen te hebben. Ook bij andere controles werden donderdag opvallende vondsten en ontdekkingen gedaan.
» RTV Rijnmond



Foto's bij dit nieuwsbericht
Foto: RTV Rijnmond

Meer nieuws uit Rotterdam

10 juni 16:10Edwin G. had meer dan 15.000 kinderpornoplaatjes op zijn pc en moet jarenlang de cel in
10 juni 16:10Nabil (18) overleed nadat Tyrone H. meerdere keren over hem heen reed
10 juni 14:42Honkbalknuppels gevonden na bedreiging
10 juni 08:39Politie onderzoekt mogelijk schietincident op A13, snelweg urenlang dicht
9 juni 16:11Verward persoon overmeesterd door politie in Rotterdam
9 juni 13:08Twee verdachten aangehouden na steekincident Galvanistraat Rotterdam
7 juni 12:18Nederlanders berecht in Antwerpen: 'Je wordt meteen gezien als uithaler'
7 juni 02:33Gemeente Rotterdam grijpt in tegen straatraces door wegen af te sluiten
6 juni 15:18Zwaarbewapende politiebewaking bij mogelijk drugslab
6 juni 06:56Waarschuwingsschot gelost bij aanhouding, verdachte gewond
5 juni 16:49Live Midden-Oosten | Bijna vijftig mensen nog vast na demonstratie tegen Maersk
5 juni 14:04Erasmus Universiteit bevriest Israëlische samenwerking vanwege situatie in Gaza
5 juni 01:35Ruim 90 aanhoudingen na pro-Palestijns protest tegen rol Rotterdamse haven
4 juni 14:29Man (49) opgepakt voor witwassen
3 juni 06:07Actievoerders slaan opnieuw toe in centrum Rotterdam, filiaal koffieketen beklad
2 juni 22:48Rotterdam gaat meer boa's inzetten tegen seksuele straatintimidatie
1 juni 07:48Schade door explosie bij woningcorporatie; politie zoekt drie verdachten
30 mei 18:07'Ontvoerde' man tientallen kilometers achtervolgd door politie
30 mei 15:59Reizigers geschrokken na aanhouding in metro: 'Vreesde voor m'n leven'
30 mei 10:48Publiekslieveling Alcaraz komt weer naar Rotterdam en verdedigt titel ABN AMRO Open
RSS.