Bakken met geld verdienen aan familievlogs? "Schuurt aan kinderuitbuiting"
donderdag 22 mei 2025, 09:04 uurKinderen die dagelijks worden gevolgd met een camera, filmpjes waarmee geld wordt verdiend op social media, en ouders die daar soms zelfs rijk van worden. De opmars van zogenoemde ‘vlogfamilies’, zoals de Overijsselse familie Bellinga uit Raalte, zorgt voor groeiende zorgen.
» RTV Oost
woensdag 21 mei 2025, 20:51 uur
Er komen strengere regels voor vloggers en influencers die hun kinderen laten meedoen aan filmpjes waarmee zij geld verdienen op social media. Vloggers dus zoals de populaire familie Bellinga uit Raalte. Het kabinet maakt zich zorgen over het welzijn van kinderen in zulke families.
Strengere regels voor de Bellinga’s op komst: ‘Kinderen horen geen verdienmodel te zijn’

woensdag 21 mei 2025, 18:27 uur
Het kabinet komt met strengere regels voor ouders die hun kinderen veelvuldig in beeld brengen op sociale media, bijvoorbeeld in vlogs. Aanleiding daarvoor is de groeiende bezorgdheid over het welzijn van kinderen die op jonge leeftijd al te zien zijn in commerciële video’s, zoals bij de populaire vlogfamilie Bellinga uit Raalte. Staatssecretaris Jurgen Nobel (Sociale Zaken, VVD) waarschuwt voor "moderne kinderarbeid".
De Bellinga's aan banden? Vlogfamilies moeten zich aan strengere regels houden

Foto's bij dit nieuwsbericht
Foto: RTV Oost
Foto: RTV Oost
Meer nieuws uit Raalte
