menu
zoek

Nieuws Overasselt

Onderzoek Overasselt gaat onverminderd door

donderdag 3 september 2026, 10:02 uur

De politie doet nog altijd onderzoek in en rond Overasselt na het schietincident van dinsdagochtend. Daarbij kwam een 51-jarige man uit Wijchen om het leven en raakten twee politieagenten gewond. De gebeurtenissen van dinsdag hebben grote indruk gemaakt op inwoners van Overasselt, betrokkenen, politiemensen en andere hulpverleners.

Waar: Ewijkseweg in Overasselt

Sinds dinsdagavond was er Mobiele Eenheid (ME) aanwezig in en rond Overasselt. Ze hebben het gebied nogmaals uitgekamd op zoek naar eventueel achtergebleven bewijsmateriaal. Ook werd er een woning aan de Ewijkseweg doorzocht, vond er sporenonderzoek plaats en zijn er getuigen gehoord. Zoektocht ME afgerond Inmiddels is de zoektocht van de ME in het gebied afgerond. Ook de komende dagen zullen er nog onderzoekshandelingen verricht worden in het gebied. Daarnaast blijft de oproep van kracht om alert te blijven bij het aantreffen van verdachte voorwerpen of het zien van verdachte situaties. Bel hiervoor altijd 112. Dat geldt niet alleen voor het doorzochte gebied in Overasselt, maar ook daarbuiten. Woensdag zijn er meerdere wapens aangetroffen. Niet alleen in het onderzochte gebied, maar bijvoorbeeld ook dankzij de melding van een alerte burger in Wijchen. Alle aangetroffen spullen worden onderzocht om te achterhalen of zij een link hebben met het schietincident. Ondanks het grootschalige en uitgebreide onderzoek tot nu toe, valt er niet uit te sluiten dat er op plekken elders nog voorwerpen of belangrijke sporen zijn achtergelaten waar we nog geen zicht op hebben. Naast het onderzoek in het gebied rond Overasselt is ook het onderzoek in de woning aan de Ewijkseweg afgerond. De bevindingen hiervan worden meegenomen door het onderzoeksteam. Hier kunnen we op dit moment inhoudelijk nog niet meer over delen. De gemeente heeft donderdagochtend dit bericht gedeeld over de woning aan de Ewijkseweg. Deze wordt voor een jaar gesloten. Team Grootschalige Opsporing Waar dinsdag 34 verdachten konden worden aangehouden, kwam daar in de nacht van dinsdag op woensdag een 35e verdachte bij. Per verdachte wordt beoordeeld welke verdenking er bestaat en of men op termijn zal worden voorgeleid aan de rechter-commissaris. Dit gebeurt uiterst zorgvuldig onder regie van een Team Grootschalige Opsporing (TGO) en het Openbaar Ministerie (OM). De aanhoudingen vonden binnen en buiten Overasselt plaats. Naast het horen van verdachten en getuigen vindt er onderzoek plaats naar de achtergrond van het incident en de aanleiding daarvan. Sinds woensdag circuleren er beelden online, waarbij gewapende mannen verschillende uitlatingen doen. Ook dit neemt de politie mee in het onderzoek. Diepe indruk De politie kan zich voorstellen dat de afgelopen twee dagen diepe indruk hebben gemaakt op betrokkenen, bewoners en hulpverleners. Hier is volop aandacht voor, waar nodig in samenwerking met partners. Het advies van de politie blijft staan: bel 112 bij verdachte voorwerpen, situaties of personen. Het opsporingsonderzoek, onder leiding van het OM, heeft hoge prioriteit. Lees hier het persbericht over de gebeurtenissen van dinsdag Lees hier het liveblog over de gebeurtenissen van dinsdag terug


» Politie.nl

Kaart nieuws Overasselt. Locatie nieuws: 51.77214 / 5.79699 Ewijkseweg
Ewijkseweg in Overasselt


donderdag 3 september 2026, 10:42 uur
Politie: Onderzoek Overasselt gaat onverminderd door
Blik op NieuwsDe politie doet nog altijd onderzoek in en rond Overasselt na het schietincident van dinsdagochtend. Dit meldt de politie zojuist.
» Blik op Nieuws



Meer nieuws uit Overasselt

3 oktober 12:32Gemaskerde mannen Overasselt in appgroepen geronseld voor aanslag: '3 boys gaan die man spatten'
2 oktober 16:44KIJK | Hoe is het een maand na de geweldsexplosie in Overasselt?
2 oktober 15:28Geweld Overasselt: in België opgepakte man (23) moet drie maanden langer in gevangenis blijven
30 september 16:35Twee nieuwe verdachten Overasselt worden donderdag voorgeleid
30 september 12:24Doorzoekingen in Hoofddorp na schietincident Overasselt
24 september 21:07Jan G. zit binnenkort in een Nederlandse cel
21 september 13:51Nieuwe beelden Overasselt: man schiet in het rond
20 september 15:25Identiteit schutters Overasselt bekend, ‘iedereen op boerderij van Jan G. moest dood’
18 september 21:5123-jarige Nederlander in België opgepakt na geweldsincident in Overasselt
18 september 19:25Dit is Jan G.: de drugscrimineel die in Overasselt werd aangevallen en in Duitsland werd opgepakt
18 september 15:39Capellenaar (21) vast voor geweld Overasselt
18 september 13:23Dertien verdachten Overasselt blijven langer in cel
18 september 12:4422-jarige Belg vrijgelaten na extreem geweld in Overasselt, alle andere verdachten langer in de cel
18 september 11:05Woning familielid Jan G. ook langer dicht
15 september 12:42Burgemeester verlengt gebiedsverbod voor bewoner huis Overasselt
10 september 18:42Nieuwe vondsten bij Overasselt: politie neemt meerdere spullen mee
10 september 15:17Politie massaal op zoek naar wapens en sporen in Overasselt
9 september 15:521283 kilo drugs gevonden, 'exacte' hoeveelheid drugs van dreigvideo Overasselt
8 september 19:10Tweede gewonde agent Overasselt uit ziekenhuis, politie wil dat jagers wegblijven
8 september 16:18Meldingen van knallen leiden tot oproep aan jagers in Overasselt
RSS.