Politiechef vindt dat zorgsysteem faalde in Nieuwegein, niet agenten
zaterdag 8 februari 2025, 11:16 uurAgenten hebben in de aanloop naar het fatale steekincident in Nieuwegein niet gefaald, maar het zorgsysteem wel. Dat zegt politiechef van Midden-Nederland, Michel de Roos, in een interview in de Volkskrant. Vorige week zaterdag werd in de Utrechtse stad een 11-jarig meisje doodgestoken. Een 29-jarige man zit daarvoor vast.
» NOS
zaterdag 8 februari 2025, 08:36 uur
De zorg voor en opvang van mensen met complexe psychische problemen die overlast veroorzaken moet beter. Dat zegt Michel de Roos, plaatsvervangend chef van de politie Midden-Nederland in de Volkskrant. De Roos doet zijn oproep nadat in Nieuwegein een 11-jarig meisje werd doodgestoken. De verdachte was al jaren in beeld bij de zorg en de politie.
Politiechef na steekincident Nieuwegein: 'Zorg ernstig verwarde mensen moet structureel beter'

vrijdag 7 februari 2025, 15:55 uur
Afgelopen zaterdag werd een 11-jarig meisje in Nieuwegein doodgestoken door een verwarde 29-jarige man. Buurtbewoners waarschuwden al vaker voor zijn gedrag. De afgelopen jaren is het aantal incidenten met verwarde personen flink gestegen.
Rens (25) werd door verwarde bovenbuurman doodgestoken: ‘Hij bleek psychotisch’

Foto's bij dit nieuwsbericht
Foto: NOS
Foto: RTV Utrecht
Foto: de Telegraaf
Meer nieuws uit Nieuwegein
