Extremistische groepen omzeilen online detectiemethoden voor propaganda
dinsdag 10 februari 2026, 20:06 uurHet Openbaar Ministerie maakte vandaag bekend dat verspreid over Nederland zestien verdachten zijn aangehouden omdat ze anderen tot het plegen van terroristische aanslagen zouden hebben aangezet.
» NOS
dinsdag 10 februari 2026, 18:40 uur
De politie heeft een 18-jarige Lelystedeling aangehouden omdat hij anderen zou hebben aangespoord terreuraanslagen te plegen. Hij zou dat via sociale media hebben gedaan. Samen met hem zijn volgens het Openbaar Ministerie nog 15 anderen aangehouden in Nederland in de leeftijd van 16 tot 53 jaar.
Flevoland - Lelystedeling (18) verdacht van verspreiding IS-propaganda
dinsdag 10 februari 2026, 15:52 uur
De politie heeft dinsdag, in een onderzoek naar terrorisme, 15 arrestaties verricht. 'De verdachten werden op verschillende plaatsen in Nederland aangehouden. Ze zouden onder meer op TikTok hebben geprobeerd anderen aan te sporen om terroristische misdrijven te plegen', zo melden de politie en het Openbaar Ministerie (OM) vandaag.
Politie verricht 15 aanhoudingen in verband met opruiing tot terrorisme op TikTok
Foto's bij dit nieuwsbericht
Foto: NOS