menu
zoek

Nieuws Nederland

Noord-Nederland - Politiebegeleiding bij wielerevenementen Noord-Nederland stopt

donderdag 28 september 2023, 16:49 uur

De Politie Eenheid Noord-Nederland heeft besloten vanaf 2024 geen wielerevenementen meer te begeleiden. De (regio)burgemeester(s) en de hoofdofficier van justitie steunen deze beslissing. De organisaties en vergunningverleners zijn zelf verantwoordelijk voor de veiligheidsmaatregelen.

Wielerevenementen hebben specifieke beveiligingseisen, waarvoor de organisator en de vergunningverlener zelf verantwoordelijk zijn, bijvoorbeeld door de inzet van verkeersregelaars. De politie houdt indien nodig toezicht op deze verkeersregelaars, maar is genoodzaakt zich terug te trekken in de begeleiding van deze wielerevenementen. Verschillende partners, waaronder de ministeries van Justitie en Veiligheid en Infrastructuur en Waterstaat, onderzoeken alternatieven. Bijvoorbeeld het NK Wielrennen in Limburg (24 en 25 juni jl.), waar via een pilot burger-verkeersregelaars succesvol werden ingezet. Uitvoering kerntaken De maatschappij verandert in rap tempo en daarmee het politiewerk ook. Enerzijds door maatschappelijke onrust, demonstraties en bedreigingen; anderzijds door meer noodzakelijke aandacht voor ondermijning en (verkeers)veiligheid. Tegelijkertijd is de politiecapaciteit schaars. Dit dwingt ons om scherpe keuzes te maken en kritisch te blijven kijken naar ons werk. In Noord-Nederland vindt per jaar een groot aantal commerciële wielerevenementen plaats, die in totaliteit een aanzienlijke hoeveelheid politiecapaciteit vereisen. We willen dat de inzet van specifiek opgeleide motorrijders primair gericht is op de uitvoering van hun kerntaken, zoals verkeersveiligheid en handhavings- en opsporingsactiviteiten in het verkeer. De functie van gespecialiseerd opgeleide motoragenten heeft zich de laatste jaren sterk ontwikkeld. Deze agenten zijn de ‘ogen en oren op de weg’, voeren verkeerscontroles uit in combinatie met controles op ondermijning en/of milieu, begeleiden ambulances tijdens een spoedrit als het nodig is en hebben een rol in het bewaken en beveiligen van personen met een publieke functie. Elke inzet van deze motoragenten bij commerciële evenementen maakt dat zij minder inzetbaar zijn voor hun reguliere werkzaamheden in Noord-Nederland of elders in het land. Overgangsjaar Het stoppen van de begeleiding van wielerevenementen gaat in per 1 januari 2024. Dit geeft organisatoren, gemeenten en andere betrokkenen de tijd om zich aan te passen. Alle geplande wielerevenementen voor 2023 kunnen doorgaan zoals in voorgaande jaren, met de ondersteuning van de politie tenzij de omstandigheden maken dat er ook op korte termijn toch anders geprioriteerd moet worden.  


» Politie.nl



donderdag 28 september 2023, 16:53 uur
Politie stopt met begeleiding van evenementen: 'We kunnen het niet langer verantwoorden'
RTV NoordDe politie stopt met ingang van 1 januari met het begeleiden van wielerkoersen door motoragenten. En ook bij andere grote evenementen in het land zijn agenten niet op voorhand verantwoordelijk voor de veiligheid. 'We moeten keuzes maken: welk werk is het belangrijkste voor de samenleving?', zegt Joop de Schepper, Hoofd Operatien van de politie Noord-Nederland.
» RTV Noord



Foto's bij dit nieuwsbericht
Foto: RTV Noord

Meer nieuws uit Nederland

30 juni 06:27Nationaal Hitteplan van kracht • temperatuur schiet omhoog
29 juni 22:02Nederland wint meeste onderdelen op EK atletiek voor landenteams
29 juni 10:00LuckyTV slaat weer toe: parodie op bezoek Trump aan ‘Willy’
28 juni 13:30Hoe Zweedse moordenaars terechtkwamen bij ongekende afrekening in Brabant
28 juni 08:00Flevoland - Flevoland aan kop met meeste windmolens in Nederland
27 juni 19:00Van hardlopend staatshoofd tot stoorzenders, zo verliep beveiliging van NAVO-top
27 juni 18:44'Consument zal weinig merken van overname RTL door DPG'
27 juni 18:00Roxane Knetemann koersdirecteur van nieuwe Nederlandse etappekoers Tour of Holland
27 juni 08:59Na regen komt... tropische hitte in bijna heel Nederland, met dik 30 graden
27 juni 07:34Oranje uitgezwaaid in Leeuwarden. Geen basisplek voor Sherida Spitse, maar wel de aanvoerdersband
26 juni 12:00Stelling van de dag | NAVO-top was een succes voor Nederland
25 juni 19:02Hoe Donald Trump 22 uur in de watten werd gelegd: ‘I love the Netherlands, I love the trees’
25 juni 15:47LIVE Navo-top | Trump vertrokken vanaf Schiphol, Schoof: ‘Dit was Nederland op zijn best’
25 juni 14:32Dit zijn de uitkomsten van de Navo-top: wat betekent dit voor Nederland?
25 juni 11:47Gaat Jong Oranje knallen of vallen tegen sterke titelverdediger? ‘Ze zijn bijna on-Engels’
25 juni 11:27LIVE | Mark Rutte noemt Donald Trump op NAVO-top in Den Haag een ‘man van vrede’ 
25 juni 01:28Tweede en laatste dag van de NAVO-top in Nederland: dit gebeurt er allemaal
24 juni 19:13Tien uur voor niets wachten op Air Force One: climax van de dag vliegt voorbij
24 juni 17:19Woonwinkel Rivièra Maison failliet verklaard
24 juni 06:22De NAVO-top in Nederland, dit gebeurt er vandaag allemaal
RSS.