Jan Mans (1940-2021): Voor altijd de burgemeester van de ramp
zaterdag 20 februari 2021, 07:22 uurENSCHEDE - Van Meerssen tot Maastricht - Jan Mans droeg op talloze plaatsen de ambtsketen. Zijn bestuurlijke loopbaan wordt echter getekend door 13 mei 2000, de datum die de donderdag overleden Limburger als burgemeester van de vuurwerkramp de geschiedenisboeken zal doen ingaan.
» de Stentor
vrijdag 19 februari 2021, 11:42 uur
Jan Mans, de oud-politicus die tijdens de vuurwerkramp in 2000 burgemeester van Enschede was, is donderdagavond overleden. Dat laat de Limburgse gemeente Meerssen vrijdag weten. Hij is tachtig jaar oud geworden.
Enschedese burgemeester ten tijde van vuurwerkramp Jan Mans (80) overleden

vrijdag 19 februari 2021, 11:28 uur
Dick Buursink was wethouder van Enschede toen de stad in 2000 werd getroffen door de vuurwerkramp. Hij weet nog goed hoe Jan Mans, destijds burgemeester van Enschede en gisteren op 80-jarige leeftijd overleden, zich na de ramp opstelde tegenover 'zijn' inwoners. "Een herbenoeming als burgemeester was wel duidelijk. Die kwam er."
Oud-wethouder Buursink over Jan Mans: "Tijdens vuurwerkramp werd hij echte burgervader"

vrijdag 19 februari 2021, 09:36 uur
Jan Mans is donderdagavond in zijn woonplaats Meerssen overleden. Mans was in zijn carrière in verschillende steden en gemeenten burgemeester, onder meer in Meerssen en in Kerkrade.
Oud-politicus Jan Mans (PvdA) overleden

Foto's bij dit nieuwsbericht
Foto: RTV Oost
Foto: NU.nl
Foto: 1Limburg
Foto: de Stentor
Meer nieuws uit Meerssen

Advertentie: Wat is vandaag de stroomprijs per uur?