Honderden kilo’s vuurwerk in beslag genomen
zaterdag 19 december 2020, 18:48 uurDe politie heeft 423 kilo illegaal vuurwerk in beslag genomen in de gemeente West Betuwe. Een 31-jarige man uit Herwijnen en een 53-jarige man uit Asperen zijn aangehouden.
Op vrijdag 18 december kwam de politie een grote hoeveelheid professioneel, illegaal vuurwerk op het spoor in Asperen. In een garagebox werd ruim 67 kilo vuurwerk aangetroffen en in beslag genomen. De 53-jarige man werd aangehouden.
Ook leverancier opgespoord
Door verder recherchewerk is de politie ook op het spoor gekomen van de toeleverancier. Niet veel later werd er 356 kilo vuurwerk aangetroffen op een adres in Herwijnen. De 31-jarige man kon toen worden aangehouden en ook deze grote hoeveelheid illegaal vuurwerk werd in beslag genomen.
Ruim 100.000 kilo
Het zijn niet de eerste vondsten in deze regio dit jaar. Eerder opgespoorde partijen varieerden van 58 kilo in Poederoijen tot 4500 kilo in Gellicum. Landelijk is er in 2020 al ruim 100.000 kilo verboden vuurwerk in beslag genomen, zo blijkt uit de barometer van het Openbaar Ministerie. Illegaal vuurwerk is nog steeds een groot veiligheidsprobleem. De inspanningen van de politie, de Inspectie Leefomgeving en Transport en het Openbaar Ministerie om de handel in illegaal vuurwerk te bestrijden worden daarom onverminderd voortgezet.
Melden
Vermoedt u bij u in de buurt een illegale opslag van vuurwerk? Twijfel niet en bel 0900-8844. Liever anoniem? Belt u dan met Meld Misdaad Anoniem op 0800-7000. ^SV 2020598609
Vuurwerk in Herwijnen
» Politie.nl
zaterdag 19 december 2020, 21:14 uur
De politie heeft in Gelderland honderden kilo's illegaal vuurwerk in beslag genomen. In een garagebox in de plaats Asperen vonden agenten 67 kilo. Kort daarop werd in een huis in Herwijnen 356 kilo aangetroffen.
Ruim 400 kilo illegaal vuurwerk gevonden in Gelderland

zaterdag 19 december 2020, 19:23 uur
HERWIJNEN - De politie heeft een 31-jarige man uit Herwijnen opgepakt vanwege het bezit van een grote hoeveelheid illegaal vuurwerk. De man verscheen op de radar van de politie na een andere vondst van illegaal vuurwerk, die door de 31-jarige geleverd zou zijn.
Man (31) uit Herwijnen opgepakt voor bezit 356 kilo illegaal vuurwerk

zaterdag 19 december 2020, 19:16 uur
In Asperen en Herwijnen heeft de politie in totaal 423 kilo illegaal vuurwerk in beslag genomen. De politie meldt ook dat in verband daarmee twee personen zijn opgepakt.
Twee aanhoudingen wegens honderden kilo's vuurwerk in Rivierengebied

Foto's bij dit nieuwsbericht
Foto: Omroep Gelderland
Foto: Politie.nl
Foto: NOS
Foto: Brabants Dagblad
Meer nieuws uit Herwijnen
