menu
zoek

Nieuws Hattem

Gelderland - Meerdere slachtoffers nepagenten melden zich bij politie

woensdag 7 mei 2025, 12:05 uur

De afgelopen dagen heeft de politie opnieuw veel meldingen gekregen over nepagenten in Gelderland. Dinsdagavond 6 mei werden in ieder geval vier personen uit Hattem, Zevenaar, Gaanderen en Ulft slachtoffer. Bij deze personen kwam iemand aan de deur die zich voordeed als agent en er vervolgens met een flinke buit vandoor ging.

Dagelijks maken nepagenten slachtoffers en de schade loopt soms in de duizenden euro’s. Zo ook gisteren in Gelderland. Een 77-jarige vrouw uit Hattem, een 81-jarige vrouw uit Zevenaar, 86-jarige vrouw uit Gaanderen en een 92-jarige vrouw uit Ulft werden beroofd van sieraden en/of contant geld. Daarnaast heeft dit vaak grote gevolgen voor het gevoel van veiligheid van de slachtoffers. De politie doet er alles aan om nepagenten op te sporen. Regelmatig met succes. Zo werden eind april nog twee verdachten op heterdaad aangehouden in Varsseveld. Babbeltruc van een nepagent Vaak werken de nepagenten op dezelfde manier. Ze melden zich telefonisch of aan de deur met een verhaal over mogelijke (inbraak)risico’s op het adres van het slachtoffer. Er moeten vervolgens zo snel mogelijk waardevolle spullen worden veiliggesteld. Het gaat vanzelfsprekend niet om agenten, maar criminelen. Daar trap je toch niet in? Zeker wel! De criminelen hebben zich vaak goed voorbereid en beschikken over veel informatie van hun slachtoffer. Daarmee kan het lijken alsof het écht om de politie gaat. Soms dragen ze zelfs een (deel van het) uniform. Naast nepagenten zijn er meer trucs waarmee criminelen slachtoffers geld of waardevolle spullen afhandig proberen te maken. Ze doen zich bijvoorbeeld voor als zogenaamde medewerkers van de bank, een ‘medewerker’ van het energiebedrijf of ‘zorgmedewerker’.  Hang op en laat niemand binnen De belangrijkste tip is om altijd eerst zelf te checken of het verhaal klopt. Wordt u zonder aanleiding of zonder dat u het had verwacht benaderd? Hang op en laat zeker niemand binnen. Bel met het bij u bekende nummer van de betreffende instantie of het bedrijf waarvoor de persoon zegt te werken om te achterhalen of het verhaal inderdaad klopt. Vertrouwt u het niet als iemand voor de deur staat die zegt van de politie te zijn? Bel dan met de politie via het telefoonnummer 0900-8844 om te controleren of de politie voor de deur staat. Een échte agent zal dat begrijpen en rustig wachten. Wordt er druk uitgeoefend om niet te bellen, dan heeft u waarschijnlijk met een oplichter te maken. De politie vraagt mensen die toch slachtoffer worden om altijd aangifte te doen. Meer informatie en tips zijn te vinden via www.politie.nl/babbeltrucs.   Afbeelding ter illustratie


» Politie.nl

Kaart nieuws Hattem. Locatie nieuws: 52.47478 / 6.05326
Marker
Leaflet © OpenStreetMap contributors


woensdag 7 mei 2025, 12:44 uur
Nepagenten nemen vier vrouwen op leeftijd te grazen
Omroep GelderlandDe politie heeft de voorbije dagen meerdere meldingen gekregen over nepagenten die mensen oplichten. Dinsdagavond overkwam dat vier inwoners uit Hattem, Zevenaar, Gaanderen en Ulft.
» Omroep Gelderland



Foto's bij dit nieuwsbericht
Foto: Omroep Gelderland

Meer nieuws uit Hattem

26 mei 06:15Man opgepakt voor dodelijke aanrijding in Hattem
25 mei 22:40Auto die mogelijk betrokken was bij dodelijke aanrijding Hattem gevonden, man (24) aangehouden
25 mei 16:54Na bezoekje aan café gaat het in Hattem vreselijk mis: ‘We wensten elkaar nog een goede avond’
7 mei 12:44Nepagenten nemen vier vrouwen op leeftijd te grazen
15 april 11:56Huis in Hattem vol koolmonoxide: bewoners én hulpverleners naar ziekenhuis
22 oktober 17:01Minderjarige verdachte crashte met auto van slachtoffers na woningoverval
24 juni 20:58Motorrijder omgekomen bij ongeluk op A28
23 juni 11:06Vrouw raakt ernstig gewond na botsing tegen autodeur
2 maart 20:20Vrouw wordt bij Hattem bedreigd met een vuurwapen. Zij praat overvaller om en die zegt: ‘Sorry!’
3 februari 18:46Meisjes krijgen mooie beloning na teruggeven bijzonder kistje: ‘Ze zijn enorm verwend’
25 juli 11:08Luister | Stel uit Lutten verongelukt in Duitsland • Senioren ‘smelten’ in Hattem
1 juni 15:22Vrouw (74) overleden na val met fiets, mogelijk veroorzaakt door een hond
14 mei 17:15Eerste hit van U2 werd 40 jaar geleden geboren in Hattem: ‘Zo trots als een aap’
26 februari 16:55Crossfietser gewond na frontale aanrijding met auto in Hattem
9 februari 11:38Politie doet onderzoek naar aantreffen van overleden persoon
RSS.