menu
zoek

Nieuws Haarlem

Man belt tientallen keren onnodig 112 en is aangehouden

donderdag 28 maart 2024, 10:26 uur

In korte tijd belde een 52-jarige Haarlemmer 45 keer met noodnummer 112 om de centralisten uit te schelden. Hij is aangehouden.

 Als 112 onnodig gebeld wordt, betekent het dat er minder of geen lijnen beschikbaar zijn voor noodgevallen. De man was al eerder gewaarschuwd en aangesproken op zijn gedrag. Ook een huisbezoek door de politie bracht hem niet op andere gedachten. Uiteindelijk is hij  27 maart om half negen 's avonds aangehouden.    Elke melding die bij 112 binnenkomt wordt serieus genomen als noodgeval. Als anders blijkt wordt dit medegedeeld aan de beller, en gekeken hoe iemand op een andere manier geholpen kan worden. In onderstaande link staat uitgelegd wanneer 112 gebeld kan worden.  https://www.rijksoverheid.nl/onderwerpen/alarmnummer-112 De man wordt verdacht van het volgende delict:   Artikel 142 lid 2 Wetboek van Strafrecht Hij die opzettelijk, zonder dat daartoe de noodzaak aanwezig is, gebruik maakt van een alarmnummer voor publieke diensten wordt gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste drie maanden of geldboete van de derde categorie.


» Politie.nl

Kaart nieuws Haarlem. Locatie nieuws: 52.38241 / 4.64669
Marker
Leaflet © OpenStreetMap contributors


donderdag 28 maart 2024, 12:22 uur
Man belt 45 keer naar 112 om medewerkers uit te schelden en wordt opgepakt
NU.nlEen 52-jarige man uit Haarlem is opgepakt omdat hij op één dag 45 keer 112 had gebeld. Er was geen sprake van een noodgeval: de man schold elke keer de centralisten de huid vol.
» NU.nl



Foto's bij dit nieuwsbericht
Foto: NU.nl

Meer nieuws uit Haarlem

6 mei 12:43Spel op Bevrijdingspop laat bezoekers meedenken over ruimtetekort in provincie
24 april 17:02Ambassadeur Iran op matje geroepen vanwege liquidatiepogingen in Haarlem en op Spaanse politicus
20 april 22:01Auto ramt tegen verkeerslichten op Schipholweg in Haarlem
18 april 13:55Aanhouding na steekincident in Haarlem • Vijfde verdachte kunstroof Drents Museum langer vast
17 april 17:005 tips voor het organiseren van je keuken
17 april 09:39Tweede explosie bij dezelfde woning: "Hele flat was aan het schudden"
24 maart 18:19KNVB zet Serdar Gözübüyük op topper tussen PSV en Ajax, degradatiekraker voor Danny Makkelie
18 maart 07:04Fietser meegesleurd bij aanrijding Amsterdam • Auto brandt uit in Heemstede
17 maart 17:52Zedenzaak Enkhuizen breidt zich uit: zeven nieuwe aangiftes gedaan tegen verdachte
16 maart 18:00Ongeloof, verdriet en vooral veel schade bij Haarlems buurthuis na 'aanslag'
16 maart 12:34Gewonde bij gewapende woningoverval in Haarlem
11 maart 20:02Aangifte tegen PVV-Statenlid Van Tiggelen na aanrijden klimaatactivist
9 maart 18:14Verdachte autobrand in Haarlem is 62-jarige man, droeg mogelijk vuurwapen bij zich
2 maart 19:37Bewoners moeten Haarlemse flat uit na brand in meterkast
27 februari 21:33Oud-FC Emmenaar Marvin Wijks (40) overleden
21 februari 09:43'11-jarige' overvalt Haarlemse avondwinkel en wordt meteen opgepakt
30 januari 09:27Per toeval gevonden moffenzeef uit Tweede Wereldoorlog naar Verzetsmuseum
21 december 08:03Ravage na grote brand in flatwoning Haarlem, geen gewonden
9 december 22:22Verdachte moord op zwangere studente in Haarlem op Europol-lijst
19 november 13:12Opnieuw aanhouding voor liquidatiepoging op Iraanse activist
RSS.