Reddingswerkers terug na missie in Turkije: ‘De wanhoop blijft je bij'
donderdag 16 februari 2023, 17:54 uurBlij om weer thuis te zijn, maar met een dubbel gevoel zijn de Nederlandse reddingswerkers van het USAR-team donderdagmiddag teruggekomen uit Turkije. Ze werden op vliegbasis Eindhoven opgewacht door tientallen vrienden en familie, die ze als ware helden onthaalden met luid gejuich en spandoeken. Een van die helden is Marco Gaebler uit Cuijk, lid van het team in Turkije.
» Omroep Brabant
donderdag 16 februari 2023, 17:00 uur
„Hoe je omgaat met alle niet te overziene ellende? Je filtert het onbewust. Anders is het te veel, te onbevattelijk”, zegt speurhondenbegeleidster Laura Potma. Zij kwam donderdag met haar negentig collega’s van het Urban Search And Rescue-team (USAR) terug uit het aardbevingsgebied in Turkije.
Nederlands reddingsteam warm onthaald op Eindhoven Airport: ’Meest succesvolle missie ooit’

donderdag 16 februari 2023, 15:41 uur
Het Nederlandse reddingsteam USAR, dat aan het werk was in het aardbevingsgebied in Turkije, is geland in Eindhoven. Op het vliegveld werden de reddingswerkers opgewacht door familie en vrienden.
Video | Nederlandse reddingsteam USAR landt in Eindhoven

donderdag 16 februari 2023, 14:24 uur
Het zoek- en reddingsteam van USAR is terug in Nederland. Het vliegtuig met daarin de 65 leden en acht hulphonden, waaronder woordvoerder Jop Heinen van politie Oost-Nederland, landde rond 14.15 uur op vliegbasis Eindhoven. Het team werd onthaald met een ereboog van water van blusvoertuigen.
Vliegtuig met USAR-reddingsteam geland in Eindhoven

Foto's bij dit nieuwsbericht
Foto: de Telegraaf
Foto: NU.nl
Foto: RTV Oost
Meer nieuws uit Eindhoven
