menu
zoek

Nieuws Den Haag

38 aanhoudingen bij onaangekondigde A12-blokkade door XR

zondag 13 september 2026, 19:13 uur

De politie heeft zondagmiddag 13 september opgetreden nadat een groep actievoerders de A12 had geblokkeerd. Rond 13.00 uur liep een groep actievoerders de A12 op. De actie was niet aangekondigd.

Waar: Utrechtsebaan in Den Haag

Verkeer in gevaar gebracht Zes personen die de blokkade veroorzaakten en daarbij het rijdende verkeer hinderden en in gevaar brachten, werden aangehouden op verdenking van overtreding van artikel 5 van de Wegenverkeerswet. Eén van hen werd ook aangehouden voor belemmering omdat deze persoon een politievoertuig blokkeerde. Het OM neemt later op basis van het nu lopende onderzoek en het politiedossier een afdoeningsbeslissing. Overtreding Wet Openbare Manifestaties Naast deze zes aanhoudingen zijn 32 overige aanwezigen aangehouden voor overtreding van de Wet Openbare Manifestaties (WOM) en overgebracht naar het hoofdbureau. Daar werden zij geïdentificeerd. Eén persoon hiervan wordt tevens verdacht van belediging van een ambtenaar in functie. Recidivisten Het overgrote deel van de personen die vandaag zijn aangehouden, waren ook aanwezig bij de blokkade van twee weken geleden.* Zij zijn verhoord en kregen een waarschuwing. Wie zich bij herhaling schuldig maakt aan het overtreden van de WOM zal worden vervolgd. Demonstreren op de snelweg Demonstreren op de snelweg brengt onaanvaardbare risico’s met zich mee. Wat de politie en het OM betreft, is de ruimte die het demonstratierecht biedt geen vrijbrief om herhaaldelijk de weg te blokkeren en daarmee anderen, zichzelf en hulpverleners in gevaar te brengen. Er zijn talloze toegestane manieren om te demonstreren die door de overheid ook ruimschoots worden gefaciliteerd.   *Bij een blokkade van de A12 op 29 augustus werden totaal 53 actievoerders aangehouden door de politie en op het bureau geïdentificeerd. Door de identiteit van de actievoerders te noteren kan in de toekomst worden vastgesteld of iemand zich al eerder op de snelweg heeft begeven en of dat aanleiding geeft hen vanwege die recidive alsnog te vervolgen.


» Politie.nl

Kaart nieuws Den Haag. Locatie nieuws: 52.08307 / 4.32776 Utrechtsebaan
Utrechtsebaan in Den Haag


zondag 13 september 2026, 20:26 uur
Tientallen betogers XR aangehouden na blokkade A12 Den Haag
Noordhollands DagbladDe politie heeft 38 mensen aangehouden die zondag deelnamen aan een betoging van actiegroep Extinction Rebellion (XR). Daarbij blokkeerde een deel van de demonstranten opnieuw de A12 in Den Haag.
» Noordhollands Dagblad
zondag 13 september 2026, 15:11 uur
A12 bij Den Haag weer open na blokkade Extinction Rebellion, tientallen aanhoudingen
de TelegraafDe A12 bij Den Haag is zondag vanaf 14.30 uur weer vrijgegeven voor verkeer na een blokkade van Extinction Rebellion (XR). Ongeveer dertig leden van de klimaatactiegroep liepen rond 13.00 uur de oprit naar de Utrechtsebaan bij het Malieveld op. Zoals bij eerdere acties gaf de burgemeester van Den Haag vrijwel direct de aanwijzing de blokkade te beëindigen.
» de Telegraaf
zondag 13 september 2026, 13:38 uur
Klimaatactiegroep XR blokkeert opnieuw A12 bij Den Haag
de TelegraafExtinction Rebellion (XR) heeft zondagmiddag opnieuw de A12 in Den Haag geblokkeerd. Activisten betraden rond 13.00 uur de oprit naar de Utrechtsebaan bij het Malieveld, vanaf een zebrapad op de kruising met de Zuid-Hollandlaan.
» de Telegraaf
zondag 13 september 2026, 13:30 uur
A12 opnieuw geblokkeerd door demonstranten Extinction Rebellion
Omroep WestActievoerders van Extinction Rebellion (XR) hebben zondagmiddag opnieuw de A12 in Den Haag geblokkeerd. Tientallen demonstranten liepen de Utrechtsebaan op en bezetten het wegdek. Rond 14.30 uur werd de snelweg weer vrijgegeven voor verkeer.
» Omroep West



Foto's bij dit nieuwsbericht
Foto: de Telegraaf
Foto: de Telegraaf
Foto: Omroep West

Meer nieuws uit Den Haag

25 oktober 14:40Steekpartij bij asielopvang, één persoon naar ziekenhuis
23 oktober 18:00Minder dan helft van kinderen in sommige Haagse wijken gevaccineerd: 'Zorgwekkend'
22 oktober 20:00Voedselbank moet verhuizen, maar nieuwe plek is een uitdaging: 'Valt niet mee'
22 oktober 11:31Verdachten opgepakt na sterfgevallen door illegale pillen
21 oktober 17:41Mensen mogen supermarkt niet meer in of uit na steekpartij, twee vrouwen en man in boeien geslagen
20 oktober 17:00'Volledig weerloos en afhankelijk kind' doodgeschud, moeder krijgt celstraf
20 oktober 15:42Muizen in plastic zakjes gevonden op straat in Den Haag: 'Dierenmishandeling'
20 oktober 06:01LIVE Champions League | Peter Bosz passeert Armando Obispo in Porto, PSV op jacht naar eerherstel
17 oktober 21:00Aangeslagen Sven Mijnans komt na rode kaart-drama met opvallende verklaring
17 oktober 20:54LIVE Eredivisie | Sparta keert het helemaal om tegen Willem II
16 oktober 15:02Streep door extra metro's en langere trams in regio, honderden miljoenen euro's minder beschikbaar
14 oktober 14:08Duizenden stakers bij landelijke actie in streekvervoer, zegt CNV
14 oktober 13:51Drie aanhoudingen na vernielingen snackbar
13 oktober 22:00Experiment met mannen en vrouwen bij proloog valt in de smaak: ‘De afwisseling is erg leuk’
11 oktober 19:40ADO Den Haag overleeft tachtig minuten met speler minder: 'Een beetje tijd winnen, een prima idee!'
11 oktober 14:15LIVE Eredivisie | ADO komt in ondertal aan de leiding tegen Telstar, Zwolle ontvangt Cambuur
10 oktober 12:02Ambassadeur VS wil stappen bondgenoten na sancties tegen ICC
9 oktober 12:32Verdachte aangehouden na brand Zuidlarenstraat in Den Haag
9 oktober 09:54Ook Den Haag staat geen vuurwerk toe bij jaarwisseling
8 oktober 21:21Kamerleden moeten terugkomen voor stemming over regenboogvlag aan Kamergebouw
RSS.