menu
zoek

Nieuws Amsterdam

Meerdere politiemensen lichtgewond tijdens inzet Ajax - Olympique Marseille

vrijdag 22 september 2023, 15:22 uur

Ondanks dat er donderdagavond 21 september geen grootschalige ongeregeldheden hebben plaatsgevonden rondom de wedstrijd Ajax-Olympique Marseille, moesten meerdere agenten hun inzet bekopen met letsel. Zeven politiemensen liepen verschillende (lichte) verwondingen op tijdens hun inzet rondom de Johan Cruijff Arena. Een onacceptabele situatie.

In de binnenstad verliep het donderdagmiddag beheersbaar en ordelijk. De forse aanwezigheid van de politie speelde hier echter wel een grote rol in, want er werden bij en in de buurt van supporters van Olympique Marseille diverse slag- en steekwapens aangetroffen. Zes personen werden hiervoor aangehouden en darnaast werden ook zes personen aangehouden voor het overtreden van de algemene plaatselijke verordening. Grimmig Bij de Johan Cruijff Arena is het korte tijd even grimmig wanneer een groep opgehouden supporters van Ajax aan de zuidzijde van het stadion gewelddadig wordt richting de Mobiele Eenheid (ME). Er wordt met onder meer stoelen en zwaar vuurwerk gegooid. Ook aan de noordzijde moet de ME een keer ingrijpen. Tijdens deze korte grimmige fase lopen meerdere collega’s verwondingen op, zoals brandwonden en gehoorschade. Een andere politieman wordt in het gezicht geslagen. Alle politiemensen hebben hun dienst afgemaakt waarna voor hen verdere passende medische en mentale nazorg is geregeld. Door de agenten is aangifte gedaan en de recherche doet onderzoek.  Aanhoudingen In totaal zijn deze dag ruim 20 aanhoudingen verricht voor verschillende strafbare feiten en overtredingen. Dit aantal kan nog oplopen. Op dit moment doet de recherche onderzoek naar de personen die verantwoordelijk zijn voor het letsel bij de agenten. De politie accepteert geen enkele vorm van fysiek of verbaal geweld tegen politiepersoneel en zet alles op alles om de verantwoordelijken op te sporen. Als mensen de beschikking hebben over beeldmateriaal waarop te zien is dat er door supporters strafbare feiten gepleegd worden in de richting van politiemensen, dan ontvangt de recherche die graag. Via onderstaande link kan beeldmateriaal rechtstreeks geüpload worden. Ook kan informatie worden doorgegeven via 0900-8844 of via Meld Misdaad Anoniem. 


» Politie.nl

Kaart nieuws Amsterdam. Locatie nieuws: 52.37344 / 4.90454
Marker
Leaflet © OpenStreetMap contributors


donderdag 21 september 2023, 23:39 uur
Verrassende uitslagen in poules Ajax en AZ: Brighton en Aston Villa onderuit
de StentorTerwijl AZ bijzonder pijnlijk onderuit ging op bezoek bij Zrinjski Mostar en Ajax in de Amsterdam Arena gelijkspeelde tegen Olympique Marseille, kwamen ook de andere ploegen uit de poules van de Nederlandse clubs in actie, met verrassende resultaten tot gevolg.
» de Stentor



Foto's bij dit nieuwsbericht
Foto: de Stentor

Meer nieuws uit Amsterdam

27 mei 18:58UvA durft pro-Palestijnse activisten niet aan te pakken en zwicht voor extremisme
26 mei 21:50Rechter tikt minister Faber op de vingers: mocht bed-bad-broodregeling in Amsterdam niet stilleggen
26 mei 17:49OM eist straf voor Klimmuur Amsterdam na dodelijke val kind van 11
26 mei 16:23Grote drugsvondst bij invallen Amsterdam en Amstelveen
25 mei 13:41Jonge vrouw met schotwond op straat in Amsterdam aangetroffen
24 mei 16:37Duizenden mensen op de been in Amsterdam voor protestmars tegen kabinetsbeleid
24 mei 16:31Oud-topman Philips Cor Boonstra (87) overleden
23 mei 19:53Tienduizend tickets Festival op de Ring A10 opnieuw beschikbaar na bestelproblemen
22 mei 23:50Twee zwaargewonden na schietincident Amsterdam, vijf arrestaties
22 mei 12:53Verdachte (23) opgepakt in onderzoek zwaargewonde man op dak flat Osdorp
22 mei 10:37Winkeloverval Kalverstraat
21 mei 13:46Chaos bij ticketuitgifte voor jubileumfeest op A10 in Amsterdam
21 mei 07:01Een 20-jarige man gewond na schietincident De Alpen
18 mei 10:43Gebouw waar CIDI jubileum viert beklad met rode verf, buiten protest
17 mei 11:35Gewonde vrouw in woning, onderzoek naar mogelijk strafbaar feit
16 mei 22:26Brand op vrachtschip vol schroot in Amsterdamse haven is uit
15 mei 20:21Vrouw (63) bij keel gegrepen door inbreker terwijl ze 112 belt: ’Ze is er helemaal kapot van’
15 mei 16:11Eigenaar Amsterdamse viswinkel snapt niets van beschieting: "Wilden een frisse start maken"
13 mei 16:45Man (18) aangehouden voor illegale verkoop van vapes aan minderjarigen
13 mei 11:21Gewonde bij schietincident Gerrit van den Boschpad
RSS.